Pogoda na 26 sierpnia. IMGW ostrzega. Niebezpiecznie będzie prawie w całej Polsce

Pogoda na 26 sierpnia. IMGW ostrzega. Niebezpiecznie będzie prawie w całej Polsce
Źródło zdjęć: © Pixabay

26.08.2020 09:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pogoda 26 sierpnia minie pod znakiem burz, opadów i silnego wiatru. W związku z niebezpieczną aurą, IMGW wydał alerty pierwszego i drugiego stopnia. Synoptycy zalecają monitorowanie komunikatów pogodowych. Bądź na bieżąco i śledź radar burz online.

Pogoda w środę 26 sierpnia nie będzie rozpieszczać mieszkańców Polski. Synoptycy przewidują na dziś opady deszczu, burze z gradem oraz silny wiatr, którego porywy mogą osiągnąć prędkość nawet do 120 kilometrów na godzinę. W związku z niebezpieczną aurą, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia dla prawie całego kraju.

IMGW ostrzega przed niebezpieczną pogodą

W związku z burzami z gradem, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej postanowił wydać alarmy drugiego stopnia dla województw: kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i lubelskiego. Ponadto synoptycy wydali alerty pierwszego stopnia dla Pomorza, Wielkopolski, a także województw: zachodniopomorskiego i świętokrzyskiego.

IMGW ostrzega również przed silnym wiatrem. Alerty pierwszego stopnia dotyczą Dolnego Śląska, Opolszczyzny, Podkarpacia i Małopolski.

Śledź radar burz online

Jak informuje IMGW, ostrzeżenie drugiego stopnia przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności.

W związku z dynamiczną sytuacją pogodową w Polsce, synoptycy IMGW zachęcają do śledzenia komunikatów. Aby być na bieżąco, warto monitorować radary burzowe online lub pobrać dedykowane aplikacje. Wśród nich należy wymienić między innymi:

Więcej na temat aplikacji pogodowych, dzięki którym z pewnością nie dacie zaskoczyć się opadom deszczu i burzom, przeczytacie w tym artykule.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)