Pogoda na 19 sierpnia. IMGW ostrzega przed burzami z gradem. Sprawdź radar burz online

Pogoda na 19 sierpnia. IMGW ostrzega przed burzami z gradem. Sprawdź radar burz online

Pogoda na 19 sierpnia. IMGW ostrzega przed burzami z gradem. Sprawdź radar burz online
Źródło zdjęć: © Windy.com
19.08.2020 09:17

Pogoda w środę 19 sierpnia może przynieść sporo burz i opadów deszczu. W związku z niebezpieczną sytuacją Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty drugiego stopnia dla czterech województw. Meteorolodzy zachęcają do śledzenia komunikatów pogodowych.

Pogoda w środę 19 sierpnia w wielu regionach Polski minie pod znakiem deszczu i gwałtownych burz. Miejscami będzie im towarzyszyć grad i porywisty wiatr. W związku z alarmującą sytuacją, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia w województwach: mazowieckim, lubelskim, małopolskim i śląskim.

Synoptycy przewidują tam intensywne opady deszczu. Ich wysokość sięgnie miejscami do 40-70 litrów wody na metr kwadratowy. Ulewom towarzyszyć będą wyładowania atmosferyczne oraz porywy wiatru o prędkości 70 kilometrów na godzinę.

Instytut wydał również ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla województw: opolskiego, zachodniopomorskiego, podlaskiego, podkarpackiego, małopolskiego, lubuskiego i wielkopolskiego. Przewiduje się tam opady deszczu o wysokości 20-40 litrów wody na metr kwadratowy oraz porywy wiatru o prędkości do 70 kilometrów na godzinę.

Sprawdź, gdzie jest burza

Jak informuje IMGW, ostrzeżenia drugiego stopnia przewidują wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Instytut ostrzega, że niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Eksperci zalecają dużą ostrożność i śledzenie komunikatów pogodowych.

Aby być na bieżąco, warto śledzić radary burzowe online lub pobrać dedykowane aplikacje:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)