Pogoda na 18 maja. Przelotne opady i wiatr. IMGW prognozuje: w czwartek wrócą przymrozki

Pogoda na 18 maja. Przelotne opady i wiatr. IMGW prognozuje: w czwartek wrócą przymrozki

Pogoda na 18 maja. Przelotne opady i wiatr. IMGW prognozuje: w czwartek wrócą przymrozki
Źródło zdjęć: © Windy.com
18.05.2020 08:50, aktualizacja: 20.05.2020 08:29

Pogoda w poniedziałek 18 maja przyniesie sporo przejaśnień. Miejscami popada deszcz i powieje silny wiatr. Synoptycy IMGW ostrzegają przed przymrozkami, które mogą powrócić do kraju już w najbliższy czwartek.

Sprawdź aktualną prognozę pogod2 na 20 maja. IMGW zwraca uwagę, że czekają nas przymrozki i ochłodzenie.

Pogoda 18 maja w większości kraju będzie słoneczna. Na najwięcej rozpogodzeń mogą liczyć mieszkańcy południowej i północnej części Polski. Poniedziałek będzie też ciepły. Najwyższa temperatura prognozowana jest na zachodzie kraju, gdzie termometry pokażą nawet 23 stopnie Celsjusza. Najchłodniej z kolei na Podlasiu - tam maksymalnie 16 st. C. W centralnej i południowej Polsce od 18 do 21 stopni, troszeczkę zimniej nad morzem, gdzie prognozuje się 17 st. C.

Synoptycy przewidują dziś także przelotne opady deszczu, które pojawią się szczególnie w drugiej części dnia. Popadać może na wschodzie kraju. Parasole powinni przygotować mieszkańcy Mazowsza, Podlasia, a także województw: warmińsko-mazurskiego i lubelskiego. Miejscami będzie też wietrznie. Silne porywy wiatru (nawet do 70 kilometrów na godzinę) możliwe na Podlasiu, Warmii i Mazurach, Mazowszu oraz w województwach: kujawsko-pomorskim i lubelskim.

Prognoza zagrożeń IMGW

Chociaż najbliższe dni gwarantują nam prawdziwie wiosenną temperaturę, synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej jeszcze w tym tygodniu przewidują powrót przymrozków. Chłodna noc i mroźny poranek przewidywane są w czwartek 21 maja. W związku z możliwym spadkiem temperatury nawet do 0 stopni Celsjusza (minus trzy przy gruncie) IMGW prognozuje wydanie alertów pierwszego stopnia dla czterech województw: podlaskiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego i lubelskiego.

Prognoza zagrożeń IMGW zawiera orientacyjną informację o możliwości wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych w przeciągu najbliższych trzech dni. Nie określa ona dokładnego czasu wystąpienia zjawiska - czytamy na stronie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Aktualne informacje pogodowe można śledzić na bieżąco w serwisie Pogoda WP.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)