Pogoda na 17 maja. IMGW ostrzega przed niekorzystnymi warunkami. Sprawdź je online

Pogoda na 17 maja. IMGW ostrzega przed niekorzystnymi warunkami. Sprawdź je online17.05.2020 11:09
Pogoda na 17 maja. IMGW ostrzega przed niekorzystnymi warunkami. Sprawdź je online
Źródło zdjęć: © IMGW

Panująca 17 maja pogoda nie zmieni się zbytnio od dnia poprzedniego. IMGW ostrzega jednak przed niekorzystnymi warunkami biometeorologicznymi.

Niedziela 17 maja zapowiada się podobnie, jak sobota - czyli umiarkowanie ciepło. W przeważającej części kraju wystąpi umiarkowane bądź duże zachmurzenie z okresowymi przejaśnieniami. Nie będzie jednak burz, a jedynie przelotne opady deszczu.

Termometry pokażą od 10°C do 16°C, z czego najchłodniej na Suwalszczyźnie i okolicach Olsztyna oraz w kujawsko-pomorskiem (Bydgoszcz, Toruń) i Koszalinie. Najcieplej będzie w Małopolsce na Lubelszczyźnie w centrum kraju oraz Katowicach i Wrocławiu. Wiatr w przeważającej części kraju słaby i umiarkowany, z możliwymi porywami nad morzem.

Zobacz też: Globalne ocieplenie kontra alkohol. Ulubione trunki zagrożone

Warunki biometeorologiczne niestety ulegną pogorszeniu. Jeśli w nocy narzekaliście na niespokojny sen, lub mieliście problem z zasypianiem, to przez dosyć silny, a miejscami porywisty wiatr. – Odczuwalnie zimne, a na wybrzeżu nawet bardzo zimne środowisko atmosferyczne, wciąż obciążać będzie układ termoregulacji człowieka – takie w ciągu dnia będą warunki biometeorologiczne według IMGW. Tam, gdzie występować będzie zwiększona prędkość wiatru, czyli szczególnie w Polsce północnej, meteopaci mogą odczuć objawy niepokoju.

Jesteś graczem? Wypełnij naszą ankietę

W nocy mogą pojawić się na północy i północnym-wschodzie przelotne opady deszczu, a temperatura spadnie do 5-10°C w większości kraju, a w rejonach podgórskich i Małopolsce do 0-4°C.

Pogoda na poniedziałek

Warunki pogodowe w poniedziałek 18 maja nie ulegną dużym zmianom, w porównaniu z niedzielą 17 maja, jeśli chodzi o temperaturę maksymalną. Ma się ona wahać pomiędzy 11-12°C (w północnej części kraju) a 15-17°C w centrum, a na południu sięgać 20-21°C. Jeśli chodzi o zachmurzenie najczęściej będzie ono umiarkowane i duże, z możliwymi przelotnymi opadami deszczu. W dzień na południu ma natomiast być zachmurzenie małe i umiarkowane. IMGW prognozuje, że będzie występował wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)