Pogoda na 17 maja. IMGW ostrzega przed niekorzystnymi warunkami. Sprawdź je online

Pogoda na 17 maja. IMGW ostrzega przed niekorzystnymi warunkami. Sprawdź je online
Źródło zdjęć: © IMGW

17.05.2020 11:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Panująca 17 maja pogoda nie zmieni się zbytnio od dnia poprzedniego. IMGW ostrzega jednak przed niekorzystnymi warunkami biometeorologicznymi.

Niedziela 17 maja zapowiada się podobnie, jak sobota - czyli umiarkowanie ciepło. W przeważającej części kraju wystąpi umiarkowane bądź duże zachmurzenie z okresowymi przejaśnieniami. Nie będzie jednak burz, a jedynie przelotne opady deszczu.

Termometry pokażą od 10°C do 16°C, z czego najchłodniej na Suwalszczyźnie i okolicach Olsztyna oraz w kujawsko-pomorskiem (Bydgoszcz, Toruń) i Koszalinie. Najcieplej będzie w Małopolsce na Lubelszczyźnie w centrum kraju oraz Katowicach i Wrocławiu. Wiatr w przeważającej części kraju słaby i umiarkowany, z możliwymi porywami nad morzem.

Warunki biometeorologiczne niestety ulegną pogorszeniu. Jeśli w nocy narzekaliście na niespokojny sen, lub mieliście problem z zasypianiem, to przez dosyć silny, a miejscami porywisty wiatr. – Odczuwalnie zimne, a na wybrzeżu nawet bardzo zimne środowisko atmosferyczne, wciąż obciążać będzie układ termoregulacji człowieka – takie w ciągu dnia będą warunki biometeorologiczne według IMGW. Tam, gdzie występować będzie zwiększona prędkość wiatru, czyli szczególnie w Polsce północnej, meteopaci mogą odczuć objawy niepokoju.

Jesteś graczem? Wypełnij naszą ankietę

W nocy mogą pojawić się na północy i północnym-wschodzie przelotne opady deszczu, a temperatura spadnie do 5-10°C w większości kraju, a w rejonach podgórskich i Małopolsce do 0-4°C.

Pogoda na poniedziałek

Warunki pogodowe w poniedziałek 18 maja nie ulegną dużym zmianom, w porównaniu z niedzielą 17 maja, jeśli chodzi o temperaturę maksymalną. Ma się ona wahać pomiędzy 11-12°C (w północnej części kraju) a 15-17°C w centrum, a na południu sięgać 20-21°C. Jeśli chodzi o zachmurzenie najczęściej będzie ono umiarkowane i duże, z możliwymi przelotnymi opadami deszczu. W dzień na południu ma natomiast być zachmurzenie małe i umiarkowane. IMGW prognozuje, że będzie występował wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)