Pogoda na 15 września. IMGW ostrzega przed upałami. Miejscami ponad 30 st. C.

Pogoda na 15 września. IMGW ostrzega przed upałami. Miejscami ponad 30 st. C.

Pogoda na 15 września. IMGW ostrzega przed upałami
Pogoda na 15 września. IMGW ostrzega przed upałami
Źródło zdjęć: © Windy.com
15.09.2020 09:05

Pogoda we wtorek 15 września zapowiada się bardzo upalnie. Termometry pokażą miejscami nawet 30 stopni Celsjusza. W związku z alarmującą sytuacją, IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla dwóch województw. Synoptycy zalecają śledzenie komunikatów.

Pogoda we wtorek 15 września do złudzenia będzie przypominać tę, która towarzyszyła Polakom jeszcze kilka tygodni temu. Wakacyjne temperatury kompletnie nie wskazują na to, że już za kilka dni rozpocznie się astronomiczna jesień. Dziś najchłodniej będzie na Suwalszczyźnie, gdzie termometry pokażą maksymalnie 25 stopni Celsjusza. Prawdziwy upał czeka natomiast mieszkańców woj. lubuskiego i woj. dolnośląskiego, gdzie temperatura przekroczy 30 st. C.

W związku z upałami, IMGW postanowił wydać ostrzeżenia pierwszego stopnia dla powyższych województw. Alerty będą obowiązywać do wtorku do godziny 18:00 (woj. lubuskie) oraz do środy do godziny 18:00 (woj. dolnośląskie).

Według definicji IMGW, ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

W związku z alarmującą sytuacją, synoptycy zalecają ostrożność oraz monitorowanie komunikatów pogodowych. Aby być na bieżąco, warto pobrać specjalne aplikacje. Do najpopularniejszych z nich z pewnością możemy zaliczyć:

Więcej na temat powyższych aplikacji przeczytacie w tym artykule.

Aktualne informacje pogodowe możecie śledzić także za pomocą serwisu Pogoda WP.pl.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)