Pogoda. IMGW podaje nowe wytyczne i informuje o niekorzystnych warunkach biometeorologicznych

Pogoda. IMGW podaje nowe wytyczne i informuje o niekorzystnych warunkach biometeorologicznych

Pogoda. IMGW podaje nowe wytyczne i informuje o niekorzystnych warunkach biometeorologicznych
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
04.03.2020 08:38, aktualizacja: 04.03.2020 10:38

Dobra pogoda utrzyma się przez najbliższe dni. Mimo wcześniejszego ostrzeżenia IMGW Instytut podaje, że nie powinniśmy spodziewać się gwałtownych zawirowań w prognozie. Niektórzy jednak mogą odczuwać dyskomfort z powodu niekorzystnych warunków biometeorologicznych.

IMGW podało wczoraj, że w najbliższych dniach możemy spodziewać się gwałtownych opadów i śnieżyc, zwłaszcza na południu Polski. Dzisiejszy komunikat jednak podaje o wiele łagodniejsze warunki. Niebezpieczna pogoda może utrzymać się w woj. podlaskim, jednak alert 2. stopnia został zmniejszony na 1. stopień.

Co to oznacza? "Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia." IMGW przypomina, że można spodziewać się utrudnień w codziennym funkcjonowaniu jednak w większości kraju utrzyma się ładna pogoda.

W najbliższych dniach temperatura będzie rosła, chociaż mogą pojawić się zachmurzenia i przelotne opady deszczu. Specjaliści zwracają jednak uwagę na niekorzystne warunki biometeorologiczne które będą mocno odczuwalne przez meteopatów którzy mogą odczuwać bóle głowy, mięśni i doświadczyć pogorszenia nastroju.

- Występowanie umiarkowanego obciążenia organizmu człowieka zimnem prognozowane jest rano niemal w całym kraju (na Pomorzu możliwy silny stres zimna), w południe miejscami na północy i południowym wschodzie, a wieczorem w północno zachodniej połowie kraju - podaje IMGW. Ostatnio tak niekorzystne warunki mogliśmy obserwować w weekend.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)