Pogoda: IMGW ostrzega - w najbliższych dniach intensywne śnieżyce i "zagrożenie zdrowia i życia"

Pogoda: IMGW ostrzega - w najbliższych dniach intensywne śnieżyce i "zagrożenie zdrowia i życia"

Pogoda: IMGW ostrzega - w najbliższych dniach intensywne śnieżyce i "zagrożenie zdrowia i życia"
Źródło zdjęć: © Youtube.com
03.03.2020 08:49, aktualizacja: 11.03.2020 08:21

IMGW ostrzega, że w najbliższych dniach możliwe jest wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Ogłoszono alerty 1 i 2 stopnia.

Pogoda dzisiaj deszczowa, ale w większości kraju będzie dosyć ciepło, a temperatura przekroczy 10 stopni Celsjusza. Jednak należy spodziewać się bardzo niekorzystnych warunków biometeorologicznych.

- U meteoropatów w całej Polsce mogą występować wzmożone dolegliwości bólowe - czytamy w ostrzeżeniu IMGW. Dodatkowo osoby wrażliwe na bodźce pogodowe mogą odczuwać niepokój lub rozdrażnienie.

Ostrzeżenie IMGW

W najbliższych dniach pogoda może się jednak pogorszyć. Już jutro należy spodziewać się silnych i niebezpiecznych opadów deszczu na południu kraju. IMGW ostrzega, by dopasować swoje plany do zmiennych warunków pogodowych.

O wiele groźniej jednak będzie w kolejnych dniach. Na południu kraju 4 marca należy spodziewać się "wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia".

Instytut zaleca śledzenie aktualnych prognoz pogody, aby odpowiednio przygotować się na intensywne opady deszczu oraz śnieżyce. Należy spodziewać się, że śnieg może zakłócić codzienne funkcjonowanie. Obecnie alert utrzymuje się jedynie dla woj. podkarpackiego, ale sytuacja może się zmienić w najbliższych dniach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (145)