Pogoda. IMGW ostrzega - nadchodzi zmiana pogody. Wydano alert dla części województw

Pogoda. IMGW ostrzega - nadchodzi zmiana pogody. Wydano alert dla części województw
Źródło zdjęć: © imgw

09.04.2020 07:51, aktual.: 10.04.2020 09:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dzisiaj w ciągu dnia będzie pochmurnie, a miejscami nawet deszczowo. Wciąż jednak będzie ciepło. IMGW ostrzega jednak, że nadchodzący niżowy front atmosferyczny może niekorzystnie wpływać na ogólne samopoczucie. Wieczorem pogoda się pogorszy.

Zobacz również: Prognozę pogody na Wielkanoc 2020

Na północy Polski w ciągu dnia temperatura będzie utrzymywać się między 10°C a 13°C. Cieplej w centrum i na południu, gdzie urośnie ona nawet do 22°C. Jednak należy przygotować się na duże zachmurzenie oraz deszcze, które nadejdą wraz z niżowym frontem.

W najbliższych dniach IMGW ostrzega przez niebezpiecznymi przymrozkami, które będą utrzymywać się mniej więcej do godz. 8:30. 9 kwietnia alert 1. stopnia obowiązuje jedynie w woj. podlaskim, jednak już jutro należy spodziewać się jego rozszerzenia na całą Polskę wschodnią i północną. Nieco cieplej będzie w sobotę.

Niekorzystne warunki biometeorologiczne

IMGW zwraca uwagę na to, że obniżenie temperatury i deszcze będą niekorzystnie wpływać na nasze samopoczucie. Przechodzący przez Polskę front atmosferyczny wpłynie na ogólny nastrój, a meteoropaci mogą odczuwać bóle, niepokój i drażliwość.

"Ze względu na porywisty wiatr występujący na przeważającym obszarze kraju (poza południem), temperatura odczuwalna będzie niższa od temperatury powietrza", czytamy na stronie Instytutu. Po przejściu frontu, warunki biometeorologiczne powinny zmienić się na obojętne.

IMGW zaleca, by pozostawać w domu ze względu na epidemię koronawirusa w Polsce. Ale jeśli będziemy zmuszeni wyjść, to należy przygotować się na porywiste wiatry, przelotne deszcze i odczuwalnie niższą temperaturę niż pokazują termometry.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)