Pogoda 19 maja. IMGW ostrzega przed bardzo niekorzystnymi warunkami w niemal całej Polsce

Pogoda 19 maja. IMGW ostrzega przed bardzo niekorzystnymi warunkami w niemal całej Polsce

Pogoda 19 maja. IMGW ostrzega przed bardzo niekorzystnymi warunkami w niemal całej Polsce
Źródło zdjęć: © IMGW
19.05.2020 08:45, aktualizacja: 19.05.2020 10:40

We wtorek 19 maja należy spodziewać się dużego zachmurzenia i przelotnych opadów deszczu. IMGW ostrzega, że niekorzystne warunki pogodowe wpłyną przede wszystkim na nasze samopoczucie, a u osób wrażliwych mogą wystąpić dolegliwości bólowe.

Pogoda we wtorek, 19 maja zapowiada się bez większych zmian. Termometry będą pokazywać od 12°C, 14°C na Suwalszczyźnie i wybrzeżu i od 19°C w centrum do 23°C w Małopolsce. W ciągu dnia należy spodziewać się dużego zachmurzenia z okresowymi przejaśnieniami na południu kraju.

W północnej części Polski mogą wystąpić przelotne deszcze, ale nie będą one bardzo uciążliwe. O wiele bardziej nieprzyjemny będzie wiatr - okresami porywisty, a w górach jego prędkość może osiągnąć 60 km/h.

W najbliższych dniach należy spodziewać się ochłodzenia. Termometry będą pokazywać do 18°C w środę i do 14°C w czwartek. IMGW ostrzega, że powinniśmy spodziewać się również gęstej mgły i przymrozków, na co powinny zwrócić uwagę przede wszystkim osoby, które wychodzą z domu z samego rana.

Bardzo niekorzystne warunki w Polsce

O ile nie został wydany żaden komunikat dotyczący zagrożeń pogodowych, to IMGW ostrzega przed bardzo niekorzystnymi warunkami biometeorologicznymi. Niżowa pogoda przez większość dnia będzie negatywnie wpływała na organizm.

- Pochmurna, wietrzna i deszczowa pogoda kształtowana przez chłodny front atmosferyczny (...) przez większość dnia będzie niekorzystnie wpływała na nastrój i sprawność psychofizyczną - podaje Instytut. - W strefie oddziaływania frontu atmosferycznego, meteoropaci mogą odczuwać wzmożone bóle. Porywisty wiatr występujący niemal w całym kraju, u osób wrażliwych na bodźce pogodowe, może wywoływać objawy niepokoju.

Od rana subiektywnie odczuwana temperatura będzie znacznie niższa niż pokazywać będą termometry. W ciągu dnia warunki biometeorologiczne mogą słabnąć do obojętnych, jednak będzie to raczej efekt przejściowych przejaśnień. Eksperci z IMGW ostrzegają jednak, że porywisty wiatr nie będzie sprzyjać aktywności na świeżym powietrzu.

Planując aktywność na zewnątrz, zabezpieczcie się przed wiatrem i potencjalnym deszczem. Pamiętajcie również o zasadach bezpieczeństwa w trakcie epidemii koronawirusa w Polsce - mimo łagodzonych przepisów, sytuacja nie została w pełni opanowana, a liczba chorych wciąż przybywa.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)