Podsumowanie XVIII finału WOŚP na Naszej Klasie

Podsumowanie XVIII finału WOŚP na Naszej Klasie

Podsumowanie XVIII finału WOŚP na Naszej Klasie
Źródło zdjęć: © WOŚP
03.03.2010 12:40, aktualizacja: 03.03.2010 12:51

XVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się nie tylko na ulicach miast, ale i w przestrzeni internetowej. Tak jak rok temu, sympatycy akcji gromadzili się w serwisie NK. Użytkownicy zebrali ponad 384 tys. złotych na rzecz polskiej onkologii

Na miesiąc przed Wielkim Finałem uruchomiony został specjalny dział portalu poświęcony Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Użytkownicy NK mogli zapisać się do szkoły WOŚP, jednocześnie otrzymując wyróżnienie swoich profili. Następnie uczestnicy szkoły zapraszali swoich znajomych do wzięcia udziału w akcji.

Obraz
© (fot. Nasza-klasa.pl)

Finansowe wsparcie polskiej onkologii było możliwe poprzez wykupywanie serduszek WOŚP dostępnych za 2. 3, 10 i 20 złotych. Zakup przypominał zamawianie wirtualnych prezentów, które Użytkownicy NK przesyłają sobie za pomocą specjalnego panelu. 100% wpłaconej kwoty zostało przekazane na konto fundacji. W ten sposób zebrano ponad 380 tys. złotych. To jednak nie wszystko. NK zbierała pieniądze na WOŚP również przez aukcje internetowe. Sympatycy portalu mogli nabyć prawdziwe monety o nominale jednej Eurogąbki lub okolicznościowe koszulki.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy relacjonowała XVIII Finał również na swoim oficjalnym profilu na Śledziku. Jedna z kategorii w katalogu kont tematycznych na NK to "Fundacje i akcje społeczne". Spośród 27 profili konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrało najwięcej sympatyków (ponad 160 tysięcy śledzących).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)