Poczta Polska zawiesza przyjmowanie części przesyłek. Decyzja ma związek z koronawirusem

Poczta Polska zawiesza przyjmowanie części przesyłek. Decyzja ma związek z koronawirusem

Poczta Polska zawiesza przyjmowanie części przesyłek. Decyzja ma związek z koronawirusem
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
17.03.2020 13:09

Poczta Polska wprowadza zmiany w związku z ogłoszeniem w Polsce stanu epidemicznego. Do najważniejszych należą skrócenie czasu pracy placówek oraz zawieszenie przyjmowania przesyłek zagranicznych.

W związku z ogłoszeniem w całym kraju stanu epidemicznego, wiele placówek wprowadziło istotne zmiany w funkcjonowaniu, które będą obowiązywały w najbliższym okresie. Dołączyła do nich Poczta Polska, który wystosowała specjalny komunikat, w którym poinformowała swoich klientów między innymi o skróceniu czasu pracy swoich punktów.

Placówki otwarte wyłącznie w dni robocze będą czynne maksymalnie 6 godzin. Punkty, które obsługują klientów w soboty skrócą czas pracy jedynie do 3 godzin. Obiekty czynne całodobowo będą zaś otwarte w godzinach 8-20. Placówki Poczty Polskiej w galeriach handlowych zostały zamknięte.

Pandemia koronawirusa przyczyniła się również do innych radykalnych decyzji. Zawieszone zostało przyjmowanie przesyłek zagranicznych nadanych w Polsce. Obostrzenia dotyczą zarówno klientów indywidualnych, jak i tych, którzy mają stałą umowę o współpracy z PP.

Poczta Polska zaznacza jednocześnie, że wprowadzone rozporządzenia nie dotyczą paczek zza granicy, które zostały przekazane placówkom.

Niezwykle ważną wiadomością dla seniorów jest fakt, iż zmianom nie uległo wypłacanie przekazów rentowo-emerytalnych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)