Poczta Polska wstrzyma ściąganie abonamentu RTV? Prośba od wicepremiera

Poczta Polska wstrzyma ściąganie abonamentu RTV? Prośba od wicepremiera

Poczta Polska wstrzyma ściąganie abonamentu RTV? Prośba od wicepremiera
Źródło zdjęć: © Pixabay
08.06.2020 12:59

Poczta Polska może wstrzymać ściąganie abonamentu RTV. Wszystko za sprawą prośby Jacka Sasina, o której poinformował za pośrednictwem TT. - Biorąc pod uwagę wyjątkowe okoliczności, poprosiłem o wstrzymanie działań w tym zakresie - napisał wicepremier.

Wicepremier Jacek Sasin poprosił Pocztę Polską o wstrzymanie działań związanych ze ściągalnością zaległego abonamentu RTV. Polityk o swojej wyjątkowej prośbie poinformował za pośrednictwem Twittera.

- Kwestia ściągalności abonamentu RTV to smutna spuścizna rządów Donalda Tuska i kolejna kwestia do gruntownego przemodelowania po naszych poprzednikach - komentuje wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin. - Biorąc pod uwagę wyjątkowe okoliczności, poprosiłem Pocztę Polską o wstrzymanie działań w tym zakresie - dodaje.

Przypomnijmy, że ostatnie miesiące minęły pod znakiem ogromnego wzrostu postępowań wobec osób zalegających z opłatami za abonament RTV. Według prawa, o jego wysokości decyduje Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, lecz instytucją odpowiedzialną za egzekwowanie płatności jest właśnie Poczta Polska.

Wśród osób, które znalazły się na celowniku Poczty Polskiej, są przede wszystkim emeryci i renciści. Polskie prawo pozwala ściągnąć należności nawet do pięciu lat wstecz.

Z raportu Ministerstwa Finansów wynika, że od stycznia do kwietnia tego roku Poczta Polska wystawiła 35 tys. tytułów wykonawczych, na podstawie których Urząd Skarbowy może ściągać zaległości. Od początku roku udało się w ten sposób zebrać już 7 milionów złotych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)