Poczta Polska wprowadza zmiany. Dotkną wszystkich obywateli

Poczta Polska wprowadza zmiany. Dotkną wszystkich obywateli

Poczta Polska wznowiła usługę. To odpowiedź na zainteresowanie Polaków
Poczta Polska wznowiła usługę. To odpowiedź na zainteresowanie Polaków
Źródło zdjęć: © Getty Images
18.02.2021 08:23

Marek Zagórski ocenił, że system e-doręczeń, który planuje wprowadzić Poczta Polska, to nie tylko proces, w którym operator obsługuje przesyłki elektroniczne, "ale również uczestnictwo w procesie modernizacji państwa".

System e-doręczeń ma zostać wprowadzony od 1 lipca 2021 roku (a nie października, jak początkowo zakładano) i jego głównym zadaniem będzie zastąpienie listów poleconych.

W czasie konferencji prasowej prezentującej strategię rozwoju Poczty Polskiej na najbliższe 3 lata pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa Marek Zagórski opowiedział o dodatkowych zmianach, jakie wiążą się z wprowadzeniem nowego systemu. 

- Efekt będzie taki, że wszyscy obywatele, wszystkie urzędy będą zobowiązane do tego, żeby komunikować się tylko drogą elektroniczną- powiedział Zagórski w czasie konferencji.

- Wymuszamy niejako taki efekt, w którym cały proces obiegu dokumentacji będzie procesem elektronicznym. To niezbędne i konieczne z punktu widzenia funkcjonowania państwa i obywateli, którzy przenieśli się do sieci i ten trend się nie odwróci - dodał. 

Podkreślił, że nie jest to kolejna e-usługa, "ale jako instrument, który wspólnie z Pocztą pozwoli na przyspieszenie cyfryzacji państwa". Dodał także, że poza celami biznesowymi, Poczta Polska, jako Narodowy Operator, powinna cały czas pełnić ważną rolę w funkcjonowaniu państwa. 

Zobacz: Jak przedłużyć życie smartfonu? [Wideo]

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)