Początek Skynetu: naukowcy stworzyli mechaniczną rękę odporną na uderzenia młota

Początek Skynetu: naukowcy stworzyli mechaniczną rękę odporną na uderzenia młota26.01.2011 15:37
Początek Skynetu: naukowcy stworzyli mechaniczną rękę odporną na uderzenia młota
Źródło zdjęć: © Gizmodo

Mamy dobrą wiadomość na wszystkich fanów robotyki: niemieccy inżynierowie skonstruowali ludzkich rozmiarów rękę, która jest w stanie wytrzymać uderzenia młotka. Przybijmy piątkę urządzeniu, które kiedyś wyrwie nam ręce.

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów robotyki: niemieccy inżynierowie skonstruowali ludzkich rozmiarów rękę, która jest w stanie wytrzymać uderzenia młotka. Przybijmy piątkę urządzeniu, które kiedyś wyrwie nam ręce.

Zaawansowana technologicznie ręka została stworzona w Instytucie Robotyki i Mechaniki Niemieckiego Centrum Technologii Lotniczych i Kosmonautycznych (Deutsches Zentrum für Luft- und Raumfahrt e.V.). Jej cena skutecznie odsunie atak Terminatorów w czasie - koszt wyprodukowania jednej roboręki wynosi od 1. do 70 tysięcy euro. Samo urządzenie zostało zaprojektowane do najcięższych prac, stąd jego wytrzymałość na uderzenia:

Jakby tego było mało, ręka potrafi sama dostosować swoje działanie do wykonywania zarówno delikatnych, jak i wymagających użycia dużej siły funkcji. Jest to obecnie najbardziej zaawansowana technologicznie mechaniczna ręka.

wydanie internetowe www.gizmodo.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)