Początek Skynetu: naukowcy stworzyli mechaniczną rękę odporną na uderzenia młota

Początek Skynetu: naukowcy stworzyli mechaniczną rękę odporną na uderzenia młota

Początek Skynetu: naukowcy stworzyli mechaniczną rękę odporną na uderzenia młota
Źródło zdjęć: © Gizmodo
26.01.2011 15:37, aktualizacja: 27.01.2011 10:29

Mamy dobrą wiadomość na wszystkich fanów robotyki: niemieccy inżynierowie skonstruowali ludzkich rozmiarów rękę, która jest w stanie wytrzymać uderzenia młotka. Przybijmy piątkę urządzeniu, które kiedyś wyrwie nam ręce.

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów robotyki: niemieccy inżynierowie skonstruowali ludzkich rozmiarów rękę, która jest w stanie wytrzymać uderzenia młotka. Przybijmy piątkę urządzeniu, które kiedyś wyrwie nam ręce.

Zaawansowana technologicznie ręka została stworzona w Instytucie Robotyki i Mechaniki Niemieckiego Centrum Technologii Lotniczych i Kosmonautycznych (Deutsches Zentrum für Luft- und Raumfahrt e.V.). Jej cena skutecznie odsunie atak Terminatorów w czasie - koszt wyprodukowania jednej roboręki wynosi od 1. do 70 tysięcy euro. Samo urządzenie zostało zaprojektowane do najcięższych prac, stąd jego wytrzymałość na uderzenia:

Jakby tego było mało, ręka potrafi sama dostosować swoje działanie do wykonywania zarówno delikatnych, jak i wymagających użycia dużej siły funkcji. Jest to obecnie najbardziej zaawansowana technologicznie mechaniczna ręka.

wydanie internetowe www.gizmodo.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)