Pływała nim królowa. Dziś to luksusowy hotel

Pływała nim królowa. Dziś to luksusowy hotel

Pływała nim królowa. Dziś to luksusowy hotel
Źródło zdjęć: © Forum
Adam Bednarek
20.04.2018 12:32

Osoby, które chcą się poczuć jak brytyjska królowa Elżbieta II, mają teraz ku temu znakomitą okazję. Transatlantyk Queen Elizabeth II to teraz hotel w Dubaju.

Chrzest statku odbył się 20 września 1967, a matką chrzestną była rzecz jasna Elżbieta II. W swoją pierwszą podróż Queen Elizabeth II wyruszył 2 maja 1969. W ostatnią - w 2008 roku. To właśnie wtedy statek trafił do Dubaju, gdzie miał zostać przerobiony na luksusowy hotel. Jednak problemy finansowe sprawiły, że z otwarciem trzeba było poczekać.

Teraz Queen Elizabeth II to już pełnoprawny, luksusowy dubajski hotel. Najmniejsze pokoje do wynajęcia mają 16 metrów kwadratowych. Rzecz jasna nie brakuje też królewskich apartamentów. Wcale nie trzeba być na poziomie brytyjskiej rodziny królewskiej, żeby zamieszkać w hotelu. Ceny zaczynają się od nieco ponad 150 dolarów za nocleg. Oczywiście nieco więcej trzeba przeznaczyć na najdroższe miejscówki - wtedy doba wynienie ok. 7 tys. dolarów. To i tak nieco mniej niż pobyt w przestrzeni kosmicznej, który planowany jest na 2022 rok.

Właściciele hotelu nie zapomnieli o brytyjskim rodowodzie transatlantyku. Na miejscu są restauracje serwujące typowe wyspiarskie dania, w tym potrawy, które podawane były podczas pierwszego rejsu. Jest też brytyjski pub.

źródło: rp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)