Płyta Asus P6T6 WS Revolution sfotografowana

Płyta Asus P6T6 WS Revolution sfotografowana

04.11.2008 12:30, aktual.: 04.11.2008 13:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Serwis XFastest.com udostępnił fotografie nowej płyty Asusa dla procesorów Core i7 - P6T6 WS Revolution. Urządzenie zbudowano w oparciu o chipset X58 oraz wyposażono w mostek nForce 200, który pozwala skorzystać z technologii NVidia SLI.

Nowa płyta główna Asusa obsługuje procesory Core i7 oraz Core i7 Extreme. Urządzenie bazuje na układzie Intel X5. wraz z mostkiem południowym ICH10. Na wyposażeniu znalazło się sześć slotów pamięci DDR3 z obsługą trybu trzykanałowego, dziesięć portów SATA 3Gb/s, dwa eSATA, sześć złączy PCI Express x 16 2.0, dwa porty Gigabit Ethernet. Płyta główna P6T6 WS Evolution posiada także zintegrowany układ muzyczny z obsługą dźwięku w standardzie 7.1.

Obraz
© (fot. IDG)

Urządzenie wyposażono także w mostek nForce 200 umożliwiający korzystanie z SLI NVidii. Krok ten jest poniekąd zaskakujący, gdyż NVidia od jakiegoś czasu rozpoczęła nowy program certyfikatów, który pozwala wykorzystać technologię SLI na płytach głównych opartych na chipsecie Intel X58. Sam koncern ASUS z powodzeniem stosuje to rozwiązanie w innych modelach płyt głównych. Jednak w P6T6 WS Revolution postanowiono wykorzystać starszy sposób, w postaci dodatkowego mostka nForce.

Cena nowej płyty Asusa nie jest znana.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)