Plus zmieni właściciela jeszcze w tym roku?

Plus zmieni właściciela jeszcze w tym roku?

Plus zmieni właściciela jeszcze w tym roku?
09.09.2009 10:42, aktualizacja: 09.09.2009 10:59

Polska Grupa Energetyczna (PGE) ocenia, że sprzedaż należącego do niej
pakietu 21,85 proc. akcji operatora sieci telefonii komórkowej Polkomtel jest możliwa jeszcze w 2009 roku - poinformował dziennikarzy prezes PGE, Tomasz Zadroga.

"Jest możliwe, że do sprzedaży naszego pakietu dojdzie w tym roku pod warunkiem, że będą zainteresowani. Z pewnością nie byłoby to łatwe technicznie, bo zostały jeszcze trzy miesiące, ale jeśli byłaby wola obu stron to jest to możliwe" - powiedział Zadroga.

Powtórzył, że obecnie jest dobry moment na sprzedaż tego pakietu i że decyzja jest zgodna ze strategią grupy, która zakłada koncentrację na biznesie energetycznym i sprzedaż aktywów niezwiązanych z podstawową działalnością.

Dodał, że pakiet może zostać sprzedany inwestorowi branżowemu lub finansowemu, ale jedną z opcji jest wyjście poprzez giełdę.

Na początku września PGE informowała, że podjęła decyzję o rozpoczęciu przygotowań do sprzedaży akcji Polkomtela oraz, że w najbliższym czasie ogłosi przetarg na wybór doradcy w tym procesie.

Poza PGE akcje Polkomtela mają też PKN Orlen (24,4 proc.), KGHM (24,3. proc.), Węglokoks (4,98 proc.). Papiery operatora sieci Plus ma także Vodafone (24,39 proc.).

Wcześniej PKN Orlen informował, że może sprzedać swój pakiet 24,4 proc. akcji Polkomtela wraz z partnerem i wskazał potencjalnie na PGE. Doradcą przy sprzedaży pakietu przez PKN jest bank inwestycyjny Nomura, a PKN spodziewa się w październiku lub listopadzie pierwszych ofert kupna swojego pakietu.

KGHM informował zaś, że nie jest obecnie zdeterminowany, aby sprzedać posiadany pakiet Polkomtela.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)