Plus wprowadza do swojej oferty szybki LTE

Plus wprowadza do swojej oferty szybki LTE

Plus wprowadza do swojej oferty szybki LTE
29.11.2011 14:58

Od dziś Plus rozszerza swoją ofertę o usługi w szybkiej technologii LTE. W pierwszym etapie w zasięgu oferowanej przez Plusa technologii znajdzie się co piąty Polak.

LTE to technologia, która pozwala na pobieranie danych z prędkością do 10. Mb/s i na wysyłanie danych z prędkością do 50Mb/s. Ściągnięcie filmu o wielkości 1 GB, które dotąd użytkownikom zajmowało kilka godzin, potrwa teraz niecałe 2 minuty, a pobranie piosenki mp3 o wielkości 5 MB to niecała sekunda (zakładając idealne parametry sieci, jak i odpowiedni transfer strony wysyłającej plik).

Od końca listopada z LTE będzie można korzystać w ponad tysiąc trzystu miejscowościach w całej Polsce. Wśród miast objętych zasięgiem LTE znalazły się wielkie aglomeracje, m.in.: Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Łódź, Katowice, Trójmiasto, Szczecin, Bydgoszcz, Toruń, Olsztyn, Opole, Lublin, Białystok, Rzeszów i Kielce, ale, co ważne, także dużo mniejsze miejscowości, np. Aleksandrów Kujawski, Bartoszyce, Golina, Jabłonowo Pomorskie, Kazimierz Dolny, Miastko, Parczew, Radymno, Szczawno-Zdrój, Węgrów, Zakroczym i wiele innych. W zasięgu tej technologii znajduje się obecnie prawie 22. populacji naszego kraju i będzie on dynamicznie poszerzany.

Z oferty będzie mógł skorzystać każdy klient indywidualny i biznesowy, który wybierze jeden z czterech wyższych planów cenowych oraz zakupi w sieci Plus modem Huawei E39. LTE wraz z kartą USIM.

Najtańszy plan taryfowy za 60 zł umożliwia przetransferowanie 7GB danych. Kolejne plany taryfowe to 12GB za 75 zł, 20 GB za 110 zł oraz 40 GB za 160 zł. Jest to transfer do wykorzystanie w ciągu dnia. Za dodatkową opłatą lub za darmo (w zależności od zakupionej taryfy) możliwe jest nielimitowane pobieranie danych od północy do 9 rano, lub od północy do 12 w południe. Modem LTE w najtańszej taryfie wyceniono na 119zł, w taryfie 12GB dostępny jest za 79 zł, a w pozostałych za 1 zł. Opłata aktywacyjna wynosi 50 zł brutto dla klientów indywidulanych i 1. zł netto w taryfach biznesowych.

Każdy może przetestować nową technologię osobiście. W wybranych punktach sprzedaży sieci Plus na terenie całego kraju (1. punktów w kraju) znajdują się stanowiska z laptopami, na których można sprawdzić działanie usług w technologii LTE. Usługę można również przez 7 dni przetestować w domu na zasadach promocji „TESTUJ”.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)