Plus walczy z oszustami. Wszystko przez jedno pytanie na Twitterze

Plus walczy z oszustami. Wszystko przez jedno pytanie na Twitterze

Plus walczy z oszustami. Wszystko przez jedno pytanie na Twitterze
Źródło zdjęć: © East News
09.02.2020 14:34, aktualizacja: 09.02.2020 19:45

Sieć Plus walczy na Twitterze o udowodnienie prawdziwości swojego konta. Aż trzy różne profile konkurują o tytuł "oficjalnego i jedynego prawdziwego konta". Cała sytuacja odbija się głośnym echem w sieci.

Serwis Niebezpiecznik zwrócił uwagę na niecodzienną sytuację, w którą wplątał się Polkomtel. Na Twitterze rozgorzała dyskusja o tym, które z trzech kont należy faktycznie do operatora komórkowego.

Sytuacja rozpoczęła się od pozornie błahego pytania, które zadał jeden z użytkowników Twittera. Chciał zweryfikować, czy nieznany numer dzwoniący do niego faktycznie należy do konsultanta Plusa. Operator potwierdził tę informację, jednak w komentarzach od razu padły pytania, czy można ufać tej informacji - skąd pewność, że konto faktycznie należy do operatora?

Trzeba przyznać, że w tym momencie cała dyskusja osiąga już nieco komiczny wymiar, chociaż firmie z pewnością nie jest do śmiechu. Pojawiły się kolejne konta, które kopiują oświadczenie operatora, "udowadniając", że to właśnie te profile są "oficjalnymi" kanałami komunikacji z Plusem.

Obraz
© Facebook.com | Niebezpiecznik.pl

Problem cyberprzestępców podszywających się pod znane firmy niestety jest dobrze znany i stanowi poważne zagrożenie, zwłaszcza dla mniej świadomych użytkowników internetu. Niedawno pisaliśmy m.in. o fałszywych mailach od "Urzędu Skarbowego" czy o oszustach podszywających się pod sprzedawców na Facebooku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)