Plotka: nowy "Assassin's Creed" będzie o wikingach. Fani serialu "Wikingowie" będą zachwyceni

Plotka: nowy "Assassin's Creed" będzie o wikingach. Fani serialu "Wikingowie" będą zachwyceni
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Adam Bednarek

06.04.2019 15:53, aktual.: 06.04.2019 17:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Serial "Wikingowie" cieszy się w Polsce i na świecie sporą popularnością. Ubisoft zamierza z tego skorzystać. Według nieoficjalnych informacji nowa część "Assassin's Creed" to "Assassin's Creed Ragnarok". Będzie rozgrywać się w czasach wikingów.

Źródłem tej rewelacji jest anonimowy informator. Według jego informacji akcja "Assassin's Creed Ragnarok" rozgrywać się będzie w okolicach 1000 roku.

Pojawią się nordyccy bogowie i broń kojarzona z wikingami. Ważnym elementem będą bitwy morskie i eksploracja - twórcy mają pozwolić pływać po wybrzeżach Morza Bałtyckiego.

Plotki, których źródłem jest anonimowa postać, nie brzmią zbyt wiarygodnie. Ale ciekawostką jest fakt, że w udanym "The Division 2" natknąć można się na plakat z napisem Valhalla. Uwieczniony wojownik trzyma w ręku Jabłko Edenu, charakterystyczny przedmiot dla serii "Assassin's Creed". A wydawcą "The Division 2", podobnie jak "AC", jest Ubisoft. Twórcy bardzo często zostawiają w różnych grach smaczki, nawiązujące do innych cyklów. Czy w ten sposób chcieli zapowiedzieć nową odsłonę "Assassin's Creed"?

Według innych internetowych źródeł kolejna część serii "Assassin's Creed" ma dziać się w starożytnym Rzymie. Tego typu strzały nie dziwią. Był już Londyn z 1896 roku, Paryż w okresie Rewolucji Francuskiej czy niedawno Grecja i Egipt - postawienie na Rzym czy wikingów wydaje się naturalnym tropem. Twórcy muszą zmieniać środowiska, a te pasują do "Assassin's Creed".

Możemy spodziewać się, że konkrety poznamy na czerwcowym E3 - to tam dochodzi do najgłośniejszych zapowiedzi.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)