PlayStation VR – czyli najlepsze drzwi do wirtualnej rzeczywistości

PlayStation VR – czyli najlepsze drzwi do wirtualnej rzeczywistości

PlayStation VR – czyli najlepsze drzwi do wirtualnej rzeczywistości
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
12.03.2019 13:01, aktualizacja: 12.03.2019 13:13

W 2016 roku Sony po raz pierwszy zaprezentowało PlayStation VR szerokiej publiczności. Powiedzieć, że był to moment przełomowy, to jak nic nie powiedzieć. Japoński producent stworzył pierwszy w historii zestaw VR w pełni współpracujący z konsolą PlayStation 4. Sony doprowadziło do sytuacji, w której każda osoba mogła sobie pozwolić na niesamowite emocje związane z wirtualną rzeczywistością we własnym domu.

PlayStation VR to urządzenie, które przenosi graczy w odmęty wirtualnej rzeczywistości. Lekkie i wygodne, wyposażone w ekran OLED wyświetla wysokiej jakości, szeroki obraz, który zawsze podąża za naszym wzrokiem. Do poprawnego funkcjonowania niezbędna jest kamera, dzięki której konsola odczyta nasze położenie, a także płynnie podąży za każdym ruchem. Za komunikację między konsolą i goglami odpowiada natomiast procesor, czyli serce PS VR wchodzące w skład zestawu. Te trzy elementy w połączeniu z PlayStation 4, przenoszą rozgrywkę na kolejny poziom, wywołując moc pozytywnych emocji wśród graczy.

Strzelanka, Horror? A może coś zręcznościowego?

Od premiery minęły ponad dwa lata, które przyniosły aż 240 zróżnicowanych gier i doświadczeń. Już na samym początku tytuły takie jak: RIGS, Until Dawn: Rush of Blood, Robinson: The Journey i VR Worlds zaprezentowały próbkę możliwości sprzętu japońskiego giganta. Pierwsze tytuły otworzyły wrota do rewolucyjnych doznań i przeniosły graczy z domowego salonu do fantastycznych światów wirtualnych. Kolejny rok przyniósł premierę gry Farpoint, a wraz z nią kontroler celowniczy PS VR Aim. Możliwość bezpośredniego celowania i poczucia na własnym barku odrzutu broni spotkała się z ogromnym entuzjazmem graczy. Stały rozwój technologii, a także nawiązanie współpracy ze studiami z całego świata pozwoliły na stworzenie gier, wykraczających poza ludzką wyobraźnię. Gran Turismo Sport, Astro Bot Rescue Mission, Firewall Zero Hour, najnowsza odsłona klasycznego Tetrisa, a także Ace Combat 7 udowodniły, że w PlayStation VR drzemie ogromny potencjał, który razem z rozwojem konsoli będzie przekraczać kolejne granice. Doskonałym dowodem na zadowolenie graczy są ostatnie wyniki sprzedaży, według których sprzedano ponad trzy miliony zestawów PS VR, a także 21,9 miliona kopii gier.

Uniwersalność przeżyć:

PlayStation VR oprócz tego, że przenosi nas do wirtualnej rzeczywistości, wywołuje też mnóstwo emocji. Grając w Resident Evil 7 u graczy będzie można odnotować podwyższone tętno i strach wywołany przez niezwykle realistyczne postaci. Zamieniając się w pilota z Ace Combat 7, każda osoba ma zawrót głowy murowany, a przeżycia towarzyszące sterowaniu odrzutowcem są wprost nie do opisania. Każdy kto gra w zręcznościówki i gry przygodowe, będzie zachwycony grą Astrobot Rescue Mission, w której trzeba wykazać się aktywnością i zmysłem taktycznym. Tetris z kolei, przywróci wspomnienia z początków branży growej, a doskonała muzyka towarzysząca rozgrywce wywoła sporo uśmiechu. Dla wszystkich fanów strzelanek również znajdzie się kilka propozycji, m.in. Farpoint, czyli kosmiczna przygoda pełna niebezpiecznych pająków oraz Firewall Zero Hour, w którym gracze muszą korzystać z pracy zespołowej i arsenału sprzętu, aby zdobyć lub zabezpieczyć bazę danych z cennymi informacjami.

Dla wszystkich, którzy chcieliby spróbować:

Jesienią 2018 roku, Sony Interactive Entertainment wyszło naprzeciw oczekiwaniom użytkowników i wprowadziło do sprzedaży pakiet PS VR Mega Pack – całkowicie nowy zestaw zawierający wszystko, co potrzebne do rozpoczęcia przygód w wirtualnej rzeczywistości! Ta niesamowita oferta jest dostępna u wybranych partnerów handlowych.

W skład pakietu wchodzą:

• PlayStation VR
• PlayStation Camera
• 5 interesujących gier – w tym ceniona przez krytyków ASTRO BOT Rescue Mission™, tocząca się w szaleńczym tempie WipEout™ Omega Collection, przygoda w otwartym świecie The Elder Scrolls V: Skyrim VR, emocjonujący DOOM VFR i pięć fantastycznych przygód PlayStation VR Worlds

PlayStation VR to pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów wirtualnej rozrywki, mnóstwo pozytywnych emocji i przeżyć bez wychodzenia z domu.

Źródło artykułu:Informacja prasowa
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)