PlayStation 5. Tak bardzo chcieli kupić, że spali pod sklepem

PlayStation 5. Tak bardzo chcieli kupić, że spali pod sklepem

źródło: twitter.com/eugenedanielTV
źródło: twitter.com/eugenedanielTV
Adam Bednarek
28.11.2020 20:02, aktualizacja: 02.03.2022 15:39

Ograniczona liczba egzemplarzy sprawiła, że dostanie PS5 jest bardzo trudne. Ale nie niemożliwe. Albo trzeba zapłacić więcej niż wynosi cena sugerowana, albo należy się uzbroić w cierpliwość. Niektórzy są w stanie wiele wytrzymać, dlatego na swoje PlayStation 5 czekali z materacem pod sklepem.

Dwóch mieszkańców Norfolk w stanie Virginia przybyło dobę przed otwarciem sklepu sieci GameStop. Zależało im na jednym - kupić PlayStation 5 w Black Friday. Gracze doskonale zdawali sobie sprawę z tego, że zainteresowanie nową konsolą Sony jest duże, więc woleli być na miejscu wcześniej niż inni. Na tyle, by spędzić czas drzemiąc na materacu. 

Jak widzimy na Twitterze - opłacało się. 

Oprócz ludzi z materacem pod sklepem znależli się też klienci z własnymi krzesłami.

Braki w zaopatrzeniu sklepów w PlayStation 5 widzimy też w Polsce. Konsoli nie da się kupić w sklepie, w dniu premiery dało się sprzęt zamówić w internecie. Planowana dostawa przewidziana jest jednak na grudzień, więc jeszcze kilka dni kupujący muszą poczekać. Udało się zrealizować jedynie przedpremierowe zamówienia. 

Konsekwencje to nie tylko wyższe ceny na portalach aukcyjnych - ci, którym udało się zgarnąć konsolę, chcą zarobić sprzedając ją znacznie drożej niż kupili - ale też działania oszustów. Fałszywi sprzedawcy oferują zdjęcia konsoli lub puste pudełko po urządzeniu. Nieuważni mogą się naciąć. 

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)