PlayStation 5 a PS5 Digital Edition - czym się różnią? Wyjaśniamy

PlayStation 5 a PS5 Digital Edition - czym się różnią? Wyjaśniamy

PS5 i PS5 Digital Edition
PS5 i PS5 Digital Edition
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
17.09.2020 11:45

W listopadzie do sklepów trafią dwie wersje nowej konsoli Sony. Czym różnią się od siebie PlayStation 5 i PlayStation 5 Digital Edition? Różnice są niewielkie, jednak dla wielu kupujących mogą okazać się kluczowe. Wyjaśniamy, na co zwrócić uwagę. 

Podstawowe różnice między PS5 a PS5 Digital Edition

Już na pierwszy rzut oka widać, że PS5 Digital Edition nie została wyposażona w napęd, w przeciwieństwie do "klasycznej" wersji PlayStation 5. Oznacza to, że na tej pierwszej zagramy jedynie w cyfrowe wersje gier. Z czym to się wiąże? 

Oczywiście gry w pudełku będziemy mogli odpalić tylko na PlayStation 5, jednak dla wielu osób nie same gry będą problemem. Wiele osób korzysta z konsoli również do odtwarzania filmów DVD czy Blue-Ray i dla tych osób PS5 Digital Edition nie powinna być pierwszym wyborem. Ograniczenia mogą również pojawić się, jeśli mamy bogatą bibliotekę pudełkowych gier na PS4. Jeśli będziemy chcieli pozbyć się starej konsoli, to powinniśmy zdecydować się na zakup "zwykłego" PS5, by dalej móc grać w tytuły kupione na płytach.

Brak fizycznego napędu to zdecydowanie najważniejsza różnica, między tymi dwoma konsolami. Co ważne, pod kątem podzespołów - oba modele są identyczne. Nie ma tu więc mowy o "słabszej" konsoli, jak jest w przypadku Xboksa Series X oraz Xboksa Series S

Pozostałe różnice widać w wyglądzie obu konsol. PlayStation 5 Digital Edition jest chudsza, a co za tym idzie również nieco lżejsza. Wygląda również bardziej symetrycznie niż PlayStation 5. Dla osób zainteresowanych kupnem nie bez znaczenia pozostaje również kwestia ceny:

  • PlayStation 5 kupimy w cenie 2299 zł,
  • PlayStation 5 Digital Edition dostępne będzie za 1849 zł.

Przypominamy, że premiera obu modeli PS5 planowana jest na 19 listopada 2020 roku. Pełną listę gier dostępnych od pierwszego dnia znajdziecie tutaj

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)