Plastikowiec porzucony w Polsce. Gatunek inwazyjny atakuje lasy
Karkonoski Park Narodowy przeprowadził świetną akcję nawołującą do sprzątania lasów. Za pomocą postów w mediach społecznościowych, śmieci przedstawiono jako gatunki inwazyjne. Sprzątanie odbyło się 10 sierpnia, ale to nie oznacza, że Karkonosze są już czyste.
18.08.2019 09:00
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Media społecznościowe są prawdopodobnie najlepszym narzędziem, do globalnego wpływania na świadomość ludzką. To już praktycznie wiedza powszechna, ale przypomnijmy wybory w USA w 2016 roku. Wystarczyła manipulacja na Facebooku, aby Trump zebrał większość głosów i został prezydentem.
Zatrzymaj inwazję! Akcja Karkonoskiego Parku Narodowego
Ale Facebooka można wykorzystać także do popularyzowania świadomości społecznej. W genialny sposób przedstawił to oficjalny profil Karkonoskiego Parku Narodowego. Zobaczcie sami, jak nawiązując do popularnych newsów, można w ciekawy sposób zachęcić ludzi do sprzątania lasów.
Plastik - problem globalny dorasta do miana kryzysu.
Rocznie do wody trafia 8 milionów ton plastiku. Co minutę śmieciarka pełna plastiku trafia do oceanu. Wśród odpadów zaśmiecających wody naszej planety znajdują się produkty, które wcale nie musiały nigdy powstać. To na przykład plastikowe słomki, które stanowią cztery procent wszystkich odpadów.
Nie tylko oceany są ofiarami ludzkiej nieodpowiedzialności. Plastikowa butelka wyrzucona w lesie rozkłada się przez 450 lat. Mimo to, "plastikowiec porzucony" jest stałym gościem parków narodowych, polan czy nawet rzek. Największym problemem nie jest brak odpowiednich regulacji, a świadomości naszych czynów. Sprawdź sam, ile plastiku wykorzystujesz na co dzień. Pomoże ci Omni Calculator.