Płać za rachunki smartfonem. Sprytny Bill

Płać za rachunki smartfonem. Sprytny Bill
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

04.02.2013 13:39, aktual.: 21.03.2013 22:40

MasterCard wprowadził dwie nowe aplikacje na telefony komórkowe, które pozwalają na opłacenie rachunków prosto ze smartfona. Pierwsza z nich - Sprytny Bill - umożliwia błyskawiczne zeskanowanie kodu kreskowego z rachunku aparatem fotograficznym telefonu, a następnie opłacenie go bezpośrednio przez telefon, przy pomocy kilku kliknięć.

Cała operacja jest bardzo prosta i zajmuje kilka sekund. Aplikacja dostępna jest dla wszystkich –. wystarczy pobrać ją z App Store, Google Play, zarejestrować się i już można płacić za rachunki skanując smartfonem kody kreskowe.

Inne rozwiązanie na smartfony aplikacja Mobilne Płatności. Aplikacja umożliwia otrzymywanie faktur i informacji o płatnościach bezpośrednio na telefon komórkowy, przypomni też o zbliżającym się terminie płatności za pomocą powiadomień push wysyłanych na smartfona. Dodatkowo przy użyciu tej aplikacji klient może dokonać rejestracji w usłudze, w tym rejestrację karty płatniczej w MasterCard Mobile. Aplikacja udostępniona została na urządzenia z systemami operacyjnymi iOS oraz Android (do tej pory można było korzystać z Mobilnych Płatności płacąc za pomocą sms’a lub e-maila). Obecnie aplikacja umożliwia otrzymywanie faktur i informacji o płatnościach od kilkunastu firm w tym dla całej grupy ORANGE, jednak w najbliższym czasie lista wystawców zostanie znacząco powiększona.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)