PKP sprzedaje swoje maszyny. Znajdziesz je na… OLX

PKP sprzedaje swoje maszyny. Znajdziesz je na… OLX
Źródło zdjęć: © Olx
Adam Bednarek

10.07.2018 14:27, aktual.: 10.07.2018 14:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Stary fotel, telefon komórkowy, rowerek dla dziecka i dźwig kolejowy. Tak, na OLX znaleźć można nawet i takie maszyny. W serwisie z ogłoszeniami wystawia się też PKP Intercity.

Ciągnik szynowy akumulatorowy EL16 rok produkcji 1989 r. (wyłączony z eksploatacji), ciągnik szynowy akumulatorowy EL16 rok produkcji 1983 r. (wyłączony z eksploatacji) i w końcu żuraw kolejowy EDK 80/1, rok produkcji 1966 r., również wyłączony z eksploatacji - takie przedmioty znajdziemy na OLX. Wystawiło je PKP Intercity, które sprzedaje niepotrzebne już maszyny.

Dwa pierwsze przedmioty kupimy za 9600 zł, natomiast żuraw to wydatek rzędu 48 tys. zł.

O ile sprzedaż niepotrzebnego sprzętu przez PKP Intercity specjalnie nie dziwi, tak zaskakujący może być fakt, że oferta pojawiła się nie tylko na stronie spółki, ale też na popularnym portalu z ogłoszeniami. Powód?

- Ogłoszenia publikujemy na stronie intercity.pl i w darmowych publikatorach internetowych, jakim jest OLX. Chodzi o to, aby dotrzeć do jak największej liczby odbiorców – komentuje biuro prasowe PKP Intercity w rozmowie z portalem rynek-kolejowy.pl.

Kto wie, może niebawem doczekamy się na OLX wystawionych całych pociągów. I nie byłoby to aż tak dziwne, biorąc pod uwagę fakt, że np. Trójmiejska Szybka Kolej Miejska wystawiała stare pociągi właśnie w sieci. A kupno za pomocą portalu z ogłoszeniami, z których korzystają Polacy, jest na pewno dużo wygodniejsze niż udział w przetargach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)