Pirackie kopie Windows 7 również z patchami bezpieczeństwa

Pirackie kopie Windows 7 również z patchami bezpieczeństwa
Źródło zdjęć: © Windows

30.04.2009 09:30, aktual.: 30.04.2009 10:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Windows cieszy się dużą popularnością wśród tzw. pirackich kopii oprogramowania. Microsoft już od kilku lat usilnie walczy z tym zjawiskiem - z różnym skutkiem. Niedawno do opinii publicznej wyciekły informacje jakoby pirackie wersje następcy Visty nie będą umożliwiać aplikacji patchy bezpieczeństwa. Oficjalne stanowisko Microsoftu: nie, tak się nie stanie!

Walka Microsoftu z piractwem rozpoczęła się na dobre wraz z publikacją narzędzia Windows Genuine Advantage, które w założeniu ma pomóc ustalić użytkownikowi, czy dysponuje oryginalną kopią systemu Microsoftu, głównie Windows XP. Jeśli proces tez zakończy się powodzeniem, to następnie można uzyskać dostęp do wielu benefitów, m.in. dodatkowych aktualizacji przeznaczonych tylko dla klientów legalnych kopii Windows. Legalność systemu można sprawdzić zawsze pod adresem www.microsoft.com/genuine.

Poprawki bezpieczeństwa zawsze były dystrybuowane (z użyciem aktualizacji automatycznych) do wszystkich wersji systemu, również tych pirackich. Paul Cooke z Microsoftu twierdzi, że nie zmieni się to w Windows 7 i dodaje, że zapewnienie systemom bezpieczeństwa zależy przede wszystkim od najnowszych poprawek łatających wykryte w oprogramowaniu luki. Co innego dodatkowe patche, które m.in. rozszerzają możliwości systemu o nowe funkcje. Ich pobranie nadal wymagać będzie sprawdzenia autentyczności systemu z wykorzystaniem mechanizmu WGA.

Przypominamy, że już 5 maja będzie miała miejsce publiczna premiera Windows 7 RC.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (56)