Pilot Delta Air Lines nietrzeźwy. Zatrzymano go tuż przed startem

Pilot Delta Air Lines nietrzeźwy. Zatrzymano go tuż przed startem

Pilot Delta Air Lines nietrzeźwy. Zatrzymano go tuż przed startem
Źródło zdjęć: © Getty Images | Robert Alexander
Karolina Modzelewska
02.08.2019 10:45, aktualizacja: 02.08.2019 14:16

Pilot Delta Air Lines został aresztowany na krótko przed startem samolotu. Jego zachowanie wzbudziło podejrzenia w trakcie kontroli załogi na lotnisku. Posiadał przy sobie butelkę alkoholu.

Całe zdarzenie zostało potwierdzone przez Patrick'a Hogan'a, rzecznika międzynarodowego lotniska w Minneapolis-Saint Paul. 37-letni pilot - Gabriel Lyle Schroeder miał lecieć z Minneapolis do San Diego. Oficerowie zauważyli, że Schroeder zachowywał się dziwnie w trakcie kontroli bezpieczeństwa członków załogi.

W oświadczeniu dla CNN, Kate Modolo – rzeczniczka linii lotniczych, powiedziała, że Delta Air Lines współpracuje z lokalnymi władzami. Dodała również, że: "Polityka Delty dotycząca alkoholu należy do najsurowszych w branży i nie tolerujemy żadnych naruszeń".

Delta nie podaje informacji na temat wcześniejszych problemów z pilotem

Delta odmówiła podania jakichkolwiek informacji na temat historii zatrudnienia pilota oraz ewentualnych wcześniejszych problemów dyscyplinarnych.

Do aresztowania doszło na pokładzie samolotu. Wszyscy pasażerowie musieli opuścić maszynę, przez co lot został opóźniony.

Śledczy czekają na wyniki badań toksykologicznych, co może potrwać nawet tydzień. Sam Schroeder nie chce komentować zdarzenia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)