Pies z prawdziwie kocimi ruchami. Czworonożny akrobata podbija Instagram

Pies z prawdziwie kocimi ruchami. Czworonożny akrobata podbija Instagram

Pies z prawdziwie kocimi ruchami. Czworonożny akrobata podbija Instagram
Źródło zdjęć: © Instagram.com
16.02.2020 11:04, aktualizacja: 16.02.2020 14:00

Pies o imieniu Blodgett to doświadczony podróżnik, któremu niestraszny jest górski szlak. Zwierzę wspólnie ze swoim panem zyskuje coraz większą popularność na Instagramie. Wszystko z powodu jego akrobatycznych umiejętności.

Ian Krammer i jego 7-letni pies Blodgett tworzą niezwykle zgrany duet, który do złudzenia przypomina te z najsłynniejszych filmów, w których policjantom lub detektywom towarzyszyły czworonogi. Być może, już wkrótce światowa kinematografia wzbogaci się o kolejnego znakomitego psiego aktora. Blodgett posiada bowiem wszystkie argumenty, by zyskać międzynarodową sławę.

Krammer adoptował Blodgetta w 2012 roku, kiedy ten jeszcze był szczeniakiem. Od razu przypadli sobie do gustu i po niedługim czasie stali się najlepszymi przyjaciółmi. Zwierzę pokochało długie górskie wycieczki, wykazując się ogromną ciekawością do poznawania świata.

O psie zrobiło się głośno ponad miesiąc temu, kiedy Uniwersytet w Kolorado postanowił udostępnić nagrania, na których widać niezwykłe zdolności akrobatyczne Blodgetta. Na filmikach można zobaczyć, z jaką łatwością przychodzi mu przeskakiwanie ze słupka na słupek, utrzymując przy tym perfekcyjną równowagę. Sposób pokonywania przeszkód do złudzenia przypomina parkour, czyli uliczną sztukę przemieszczania się. Podobieństwo zauważyli też internauci, którzy coraz częściej odwiedzają profil uzdolnionego czworonoga.

Pies podbija Instagram

Właściciel Blodgetta przyznaje, że pies od zawsze pasjonował się ekwilibrystycznym pokonywaniem przeszkód.

- Od zawsze ciekawił go świat. Korzystał ze wszystkich napotkanych placów zabaw, wykonując na nich niezwykłe kombinacje. Sam zaczął to robić, a ja zacząłem go za to nagradzać - mówi Krammer.

Duet zaczął więc wspólne, profesjonalne treningi. Blodgett nauczył się komend, które pomagały mu w starciu z przeszkodami. - To niezwykle istotne, by pies wiedział, kiedy ma się zatrzymać, skoczyć, czy uchylić - komentuje właściciel uzdolnionego czworonoga.

Ian Krammer przyznaje, że posiadanie psa o tak wysokich umiejętnościach ma same plusy. Jednym z nich jest to, że podczas górskich wycieczek nigdy nie musi się martwić, że Blodgett sobie z czymś nie poradzi.

Czworonóg jest żywym dowodem na to, że "kocie ruchy" nie są zarezerwowane wyłącznie dla kotów. Ponadto Blodgett udowadnia, że nie ma na świecie przeszkód, których nie da się ominąć.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)