Pies jednorożec. Urodził się z ogonem na pysku

Pies jednorożec. Urodził się z ogonem na pysku
Źródło zdjęć: © Youtube.com | E! News
Karolina Modzelewska

15.11.2019 14:58, aktual.: 16.11.2019 16:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Uroczy szczeniak Narwhal zachowuje się jak większość psów w jego wieku – lubi głaskanie, przytulanie i chce się bawić z każdym w pobliżu. Ma jednak jedną cechę, która czyni go bardzo wyjątkowym.

Narwhal urodził się z drugim ogonem wyrastającym z jego czoła. Dodatkowa część ciała sprawiła, że zyskał przydomek "szczeniak – jednorożec" i pokochali go miłośnicy psów z całego świata.

Piesek jednorożec został porzucony

Pieska znaleziono przy drodze. Miał odmrożone dwa palce u łapy i potrzebował odrobaczenia. Został przekazany pod opiekę organizacji Jackson z Missouri, założonej przez Rochelle Steffen. Trafiają do niej psy potrzebujące specjalnej opieki ze względu na posiadane wady wrodzone, urazy lub przemoc, której doznały.

Zdaniem ratowników Narwhal to 10 tygodniowy szczeniak. Swoim wyglądem przypomina jamnika, chociaż posiada wiele cech golden retrievera, m.in. kształt głowy charakterystyczny dla rasy, jasnobrązową i miękką sierść.

Ogon Narwhal'a, znajdujący się na jego głowie, w przeciwieństwie do tego "normalnego" nie posiada wewnętrznej kości. Właśnie dlatego, piesek nie może nim poruszać.

Brian Heuring z Cape Small Animal Clinic, który zbadał Narwhal, powiedział, że jest przyzwyczajony do zwierząt domowych z rozszczepem podniebienia lub dodatkowymi palcami. Podkreślił jednak, że w trakcie swojej 16 letniej praktyki weterynaryjnej nie widział nic podobnego.

Szczeniak – jednorożec: Przyczyna nietypowego wyglądu

Zdaniem Heuring'a trudno ocenić, co było główną przyczyną nietypowej mutacji. Jedna z teorii wskazuje, że dodatkowy ogon mógł powstać na skutek wystąpienia tzw. zespołu znikającego bliźniaka (VTS).

Jest to powikłanie występujące po ciąży mnogiej. Obumarły płód ulega resorpcji. Jest to proces naturalnego wchłaniania płodu przez organizm matki lub inny płód (który rozwija się bez problemów).

Obecnie organizacja Jackson z Missouri poszukuje najlepszego domu dla Narwhal'a. Zainteresowanie, jakie szczeniak wzbudził w mediach, sprawiło, że nie brakuje chętnych. Rochelle Steffen wyraża nadzieję, że dzięki sławie Narwhal'a uda się znaleźć dom dla pozostałych 20 psów, które przebywają pod opieką organizacji.

Organizacja podkreśla, że nie zamierza usunąć drugiego ogona Narwhal'a. – Jest całkiem idealny – powiedziała Steffen.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także