Pierwszy, zakrzywiony telewizor wchodzi do sprzedaży

Pierwszy, zakrzywiony telewizor wchodzi do sprzedaży

Pierwszy, zakrzywiony telewizor wchodzi do sprzedaży
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
30.04.2013 10:13, aktualizacja: 02.05.2013 14:07

LG Electronics, jako pierwszy producent na świecie, rozpoczął właśnie przedsprzedaż 55-calowych telewizorów OLED TV (Model 55 EA9800) z zakrzywionym ekranem. Telewizor wyceniono na około 13 500 USD, czyli około 43 000 PLN. Tanio nie jest.

Model EA980. jest pierwszym telewizorem wyposażonym w ergonomiczny, zakrzywiony ekran, mający według LG zapewnić w domowych warunkach wrażenia podobne do tych, znanych z kina IMAX. W wyniku prac badawczych trwających przeszło pięć lat, opracowano optymalne zakrzywienie ekranu, które sprawia, że wszystkie punkty powierzchni wyświetlacza są jednakowo oddalone od oczu widza. Dzięki temu, unika się zniekształceń na brzegach ekranu czy zacierania się szczegółów.

Telewizor mierzy 4,3 milimetra grubości i waży niespełna 1. kilogramów. Korzysta także z opatentowanej technologii WRGB, która wykorzystuje, dodatkowy biały kolor do zestawu barw RGB (czerwony, niebieski i zielony), co pozwala na uzyskanie lepszego odwzorowania barw. Ponadto, stosowana wyłącznie przez LG funkcja korekcji kolorów Color Refine ma w teorii dodatkowo poprawić odwzorowanie tonalne, umożliwiając uzyskanie żywszych i bardziej naturalnych barw. Podobnie jak pierwszy telewizor OLED, także telewizor OLED z zakrzywionym ekranem cechuje się nieskończonym współczynnikiem kontrastu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (60)