Pierwszy telewizor firmy THOMSON wyposażony w technologię Quantum Dot

Pierwszy telewizor firmy THOMSON wyposażony w technologię Quantum Dot

Pierwszy telewizor firmy THOMSON wyposażony w technologię Quantum Dot
Źródło zdjęć: © mat. prasowy
19.06.2015 14:18

Po raz pierwszy urządzenie było prezentowane na targach CES 2015 roku. THOMSON 55UA9806, bo o nim tu mowa zachwycił swoim subtelnym i eleganckim wzornictwem. Dzięki technologii Quantum Dot oraz najnowszym funkcjom Smart TV2 połączył w sobie perfekcję obrazu wraz z unikalnymi wrażeniami, które zadowolą najbardziej wymagających kinomanów.

Telewizor 55UA980. został wyprodukowany ze szlachetnych materiałów, z dbałością o szczegóły. Nawet kable zostały pomysłowo ukryte, aby całość prezentowała się stylowo i elegancko. Zaprojektowany przez ekipę Flemminga Møllera Pedersena, dyrektora centrum innowacji TCL, idealnie wkomponuje się w każde wnętrze, niezależnie od jego stylu.
Telewizor został wyposażony w system audio z trzema wejściami o mocy 2 x 2. W.
Ponadto 55UA980. został wyposażony w technologię Quantum Dot TV. Nanokryształy, z których jest stworzony, stanowią dziś podstawę obrazu nowej generacji. Technologia Quantum Dots (kwantowych kropek) pozwala na jeszcze dokładniejsze odwzorowanie palety kolorów niż te określone przez aktualne standardy dla cyfrowego kina ustalone przez DCI (Digital Cinema Initiatives). Technologia ta jest kolejnym etapem ewolucji normy UHD w zakresie odtwarzania kolorów.

Obraz
© (fot. mat. prasowy)

Nowy procesor , Quad Core, jest powiązany z cyfrowym przetwarzaniem obrazu Pure Image Ultra HD i pozwala na odtworzenie jeszcze bardziej płynnego, szczegółowego i naturalnego obrazu w jakości Ultra High Definition. Moc tego procesora jest także wykorzystywana do algorytmu przetwarzania ruchu z indeksem 100. Hz CMI. Dzięki temu obraz jest idealnie płynny i czysty nawet podczas najbardziej dynamicznych scen.
Telewizor można kontrolować za pomocą pilota żyroskopowego, smartfona lub tabletu. Konsultacja przewodnika programów lub przeszukiwanie aplikacji i gier online odbywa się bezpośrednio na dużym ekranie.

Telewizor z serii A6 o przekątnej obrazu 55 cali (55UA6406) ma kosztować 4599 zł, natomiast 65 cali (65UA6606) - 8499 zł.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)