Pierwszy smartfon Huawei z zakrzywionym ekranem

Pierwszy smartfon Huawei z zakrzywionym ekranem

Pierwszy smartfon Huawei z zakrzywionym ekranem
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
31.03.2016 11:25, aktualizacja: 31.03.2016 13:46

Jeśli chodzi o rynek smartfonów z wygiętymi ekranami, sytuacja jest prosta: Samsung, Samsung, Samsung i długo, długo nic. Ale w tym roku może się to radykalnie zmienić.

Pierwszą jaskółką, która rzeczywiście może zwiastować nadejście ery telefonów z podwójnie wygiętymi ekranami (czyli w stylu Samsungów Galaxy Edge), jest zaprezentowany przez chiński koncern Vivo model XPlay 5. Nie jest to jednak firma o liczącej się pozycji na światowym rynku smartfonów, poza tym nie wiadomo nawet, czy XPlay 5 sprzedawany będzie gdziekolwiek poza Chinami.

Dlatego zupełnie inną rangę ma informacja, że produkcją smartfona z podwójnie wygiętym ekranem zainteresowana jest inna chińska firma - Huawei. Według przecieków, jakie przedostały się do sieci, trzeci największy na świecie producent smartfonów pracuje teraz intensywnie nad przygotowaniem modelu z wygiętym ekranem, przy czym - co ciekawe - ma on się prezentować zupełnie inaczej, niż Samsung Galaxy S7. Być może będzie to ekran wygięty u góry i u dołu. Takie rozwiązanie naprawdę mogłoby mieć sens.

Pierwszym smartfonem Huawei z wygiętym ekranem miałaby być nowa generacja modelu Mate S. To całkiem prawdopodobne, bo właśnie w tej linii objawia się najmocniej innowacyjność chińskich projektantów. Wystarczy wspomnieć, że właśnie Mate S był pierwszym na świecie smartfonem wyposażonym w ekran reagujący na siłę nacisku.

Jak zwykle musimy trochę poczekać, żeby zweryfikować prawdziwość tych ciekawych pogłosek. Kolejnej generacji modelu Huawei Mate S możemy spodziewać się na początku września 2016 roku.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Facebook omyłkowo aktywował raporty o bezpieczeństwie

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)