Pierwszy projektor FullHD od Sanyo

Pierwszy projektor FullHD od Sanyo

Pierwszy projektor FullHD od Sanyo
24.08.2007 14:30, aktualizacja: 24.08.2007 15:04

Sanyo długo kazało czekać konsumentom na model projektora FullHD do kina domowego. Podczas gdy inni wprowadzają do oferty drugą generację swoich urządzeń, japoński koncern prezentuje swój pierwszy model PLV-Z2000. Wyposażono go w panele LCD Seiko Epson nowej generacji.

Projektor Sanyo korzysta z drugiej generacji paneli Full HD koncernu Sieko Epson. Matryce D7 o których informowaliśmy wczoraj ( Lepsze projektory FullHD już wkrótce - http://www.pcworld.pl/news/121086.html ), w połączeniu z dynamiczną regulacją przesłony pozwalają na uzyskanie współczynnika kontrastu na poziomie 15000:1. Model Sanyo ma na wyposażeniu ulepszony system 3D Color Management i mechanizm ręcznej zmiany położenia obiektywu w pionie i poziomie ( tzw. lens shift ) - do 3 wysokości ekranu w górę lub w dół i do 2 szerokości w prawą lub lewą stronę. Projektor ma również wbudowany dwukrotny zoom, umożliwiający idealne dopasowanie obrazu do wielkości pomieszczenia. Projektor ma być także niebywale cichy. Głośność w kinowym trybie pracy lampy szacowana jest na zaledwie 19 dB. Dodatkowe elementy wyposażenia to znana już z modeli PLV-Z4 i 5 automatycznie zamykająca się osłona obiektywu, a także 2 złącza HDMI w wersji 1.3a kompatybilne z urządzeniami
wykorzystującymi Deepcolor HDMI. Projektor ma też 14-bitowy układ korekcji gamma. Jasność to 1200 ANSI lumenów.

Nowy PLV-Z 2000 zostanie zaprezentowany w Niemczech, na targach IFA 2007 odbywających się w dniach 31 sierpnia - 5 września w Berlinie oraz w Kolorado oraz na targach CEDIA trwających od 5 do 9 września w Denver, USA. W Polsce projektor dostępny będzie od 1-go listopada b.r w cenie 10999 zł.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)