Pierwszy projektor FullHD od Sanyo

Pierwszy projektor FullHD od Sanyo24.08.2007 14:30
Pierwszy projektor FullHD od Sanyo

Sanyo długo kazało czekać konsumentom na model projektora FullHD do kina domowego. Podczas gdy inni wprowadzają do oferty drugą generację swoich urządzeń, japoński koncern prezentuje swój pierwszy model PLV-Z2000. Wyposażono go w panele LCD Seiko Epson nowej generacji.

Projektor Sanyo korzysta z drugiej generacji paneli Full HD koncernu Sieko Epson. Matryce D7 o których informowaliśmy wczoraj ( Lepsze projektory FullHD już wkrótce - http://www.pcworld.pl/news/121086.html ), w połączeniu z dynamiczną regulacją przesłony pozwalają na uzyskanie współczynnika kontrastu na poziomie 15000:1. Model Sanyo ma na wyposażeniu ulepszony system 3D Color Management i mechanizm ręcznej zmiany położenia obiektywu w pionie i poziomie ( tzw. lens shift ) - do 3 wysokości ekranu w górę lub w dół i do 2 szerokości w prawą lub lewą stronę. Projektor ma również wbudowany dwukrotny zoom, umożliwiający idealne dopasowanie obrazu do wielkości pomieszczenia. Projektor ma być także niebywale cichy. Głośność w kinowym trybie pracy lampy szacowana jest na zaledwie 19 dB. Dodatkowe elementy wyposażenia to znana już z modeli PLV-Z4 i 5 automatycznie zamykająca się osłona obiektywu, a także 2 złącza HDMI w wersji 1.3a kompatybilne z urządzeniami
wykorzystującymi Deepcolor HDMI. Projektor ma też 14-bitowy układ korekcji gamma. Jasność to 1200 ANSI lumenów.

Nowy PLV-Z 2000 zostanie zaprezentowany w Niemczech, na targach IFA 2007 odbywających się w dniach 31 sierpnia - 5 września w Berlinie oraz w Kolorado oraz na targach CEDIA trwających od 5 do 9 września w Denver, USA. W Polsce projektor dostępny będzie od 1-go listopada b.r w cenie 10999 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)