Pierwszy pozew przeciwko Samsungowi za wybuchający smartfon Galaxy Note 7. To nie koniec?

Strona głównaPierwszy pozew przeciwko Samsungowi za wybuchający smartfon Galaxy Note 7. To nie koniec?
19.09.2016 10:39
Pierwszy pozew przeciwko Samsungowi za wybuchający smartfon Galaxy Note 7. To nie koniec?
Źródło zdjęć: © YouTube Screen/Ariel Gonzalez

Złożono pierwszy pozew przeciwko Samsungowi za szkody, które spowodowane są eksplozją smartfona Note 7. Korzystanie z urządzenia jest naprawdę niebezpiecznie, bowiem w najmniej nieoczekiwanym momencie telefon może eksplodować.

Sprawa przeciwko Samsungowi trafiła do sądu stanowego w Palm Beach na Florydzie. W wypadku, który spowodował wybuchający smartfon, ucierpiał Jonathan Strobel. Przebywając w sklepie "Costco", doznał on poważnych poparzeń w wyniku eksplozji swojego note'a 7.

Mężczyzna doznał poparzenia kciuka i prawej nogi - rana na niej odpowiada rozmiarowi telefonu. Lekarze przyznali, iż Strobel doznał oparzeń drugiego stopnia. _ - Mimo że Samsung rozpoczął program wymiany wadliwych telefonów, dla mojego klienta było stanowczo za późno - _ powiedział Kieth Pierro, adwokat poszkodowanego.

Mężczyzna liczy na odszkodowanie za poniesione koszty leczenia, obrażenia i ból spowodowany wybuchem oraz za brak możliwości wykonywania pracy. Samsung póki co milczy w sprawie. Być może już niedługo usłyszymy o kolejnych pozwach. Póki co na terenie Stanów Zjednoczonych zarejestrowano 2. przypadków z udziałem telefonu Note 7, w których ucierpieli ludzie oraz 55, w których uszkodzenie dotyczy mienia.

Kilka dni temu doszło do wybuchu kolejnego note'a 7. Clifford Samuels przejeżdżał przez miejscowość Port St. Lucie (Floryda). Do ładowarki samochodowej miał podłączonego feralnego samsunga, który w pewnym momencie eksplodował. Mężczyzna zatrzymał samochód i wysiadł z niego. Dosłownie po chwili auto było całe w płomieniach. Zobacz wideo:

_ ew _

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)