Pierwszy płaski telewizor UHD z technologią Nano Crystal Display

Pierwszy płaski telewizor UHD z technologią Nano Crystal Display
22.07.2015 15:56
Pierwszy płaski telewizor UHD z technologią Nano Crystal Display
Źródło zdjęć: © mat. prasowy

Samsung wprowadził na rynek telewizor JU6800, który wykorzystuje technologię nanokryształów. To rewolucyjne rozwiązanie występuje wyłącznie w modelach SUHD, zaś po raz pierwszy zostało zastosowane w płaskim telewizorze UHD. Dzięki tej innowacji, użytkownik będzie mógł cieszyć się niezwykłym odwzorowaniem kolorów i zachwycającą jasnością obrazu podczas oglądania filmów, zdjęć i domowych nagrań z wakacji.

Najnowszy model telewizora firmy Samsung wyróżnia się zastosowaniem przełomowej technologii Nano Crystal Display, która do tej pory stosowana była wyłącznie w segmencie zakrzywionych telewizorów SUHD. Jak podaje producent ten rewolucyjny panel z warstwą nanokryształów poszerza o 20. paletę barw i o 30% jaśniejszy obraz. Nanokryształy wydobywają z barw ich najpiękniejszą głębię oraz dodają niesamowitej ostrości. Dzięki czemu obraz zyskuje odpowiedni kontrast oraz jasność.

288766461152082067
Źródło zdjęć: © (fot. mat. prasowy)

Telewizory z serii JU680. mają wysoki współczynnik PQI, który wynosi 1400 punktów. Jest to parametr, jaki firma Samsung wprowadziła dla ułatwienia użytkownikom szybkiego porównania jakości obrazu telewizorów. Dla określenia wartości PQI pod uwagę brane jest działanie zastosowanych technologii, odwzorowanie detali i kolorów, głębia obrazu, kontrast i płynność.
Urządzenie zostało wyposażone w funkcję Wide Color Enhancer Plus, która korzysta z algorytmu, poprawiając jakość obrazu. Kolejnym rozwiązaniem zastosowanym w powyższym modelu jest technologia UHD Dimming. Funkcja ta przyciemniania ekran, tak aby prezentowany obraz był w optymalnych proporcjach kontrastu i koloru.

288766461152213139
Źródło zdjęć: © (fot. mat. prasowy)

Telewizor JU680. posiada rozdzielczość Ultra High Definition (UHD), która pozwala oglądać nagrania wideo i filmy na płytach DVD w znacznie lepszej jakości. Ekran posiada 8 mln pikseli, co gwarantuje dostrzeżenie czterokrotnie więcej detali obrazu w porównaniu z Full HD. Model JU6800 działa w oparciu o system Tizen. Umożliwia wygodny dostęp do filmów i seriali. Szybkość działania aplikacji, w tym m.in. Skype, przeglądarki internetowej oraz panelu gier, zapewnia czterordzeniowy procesor. JU6800 ma wbudowany moduł WiFi, dzięki czemu użytkownicy nie są w żaden sposób ograniczeni, jeżeli chodzi o podłączenie go do sieci domowej.
Telewizory Samsung z serii JU680. oferowane są w trzech przekątnych ekranu: 50, 55 i 60 cali.

Źródło: Samsung / WP

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)