Pierwszy odkurzacz cylindryczny Dyson z technologią Ball

Pierwszy odkurzacz cylindryczny Dyson z technologią Ball
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

28.03.2012 17:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

DC37 jest pierwszym cylindrycznym odkurzaczem marki Dyson, w którym zastosowano technologię Ball dającą możliwość stabilnych, precyzyjnych manewrów oraz docierania do wszystkich zakamarków domu.

Cylindryczne odkurzacze bywają trudne do prowadzenia. Nie są stabilne i mają problemy ze zwrotnością, dlatego bardzo często przewracają się na zakrętach i zahaczają o meble. Trudno nad nimi zapanować, ponieważ poruszają się wyłącznie po liniach prostych. Niczym w sklepowych wózkach, ich kółka obracają się w miejscu na twardych powierzchniach, całkowicie tracą też sterowność na dywanowym włosiu - trzeba włożyć sporo siły, by nie zbaczały z trasy. W dodatku efektywność ich pracy jest uzależniona od stanu wypełnienia worków i czystości filtrów, przez co nie zawsze pracują z jednakową efektywnością.

Umocowany na gładkiej kuli o osiowym łożysku, DC37 ma niższy środek ciężkości, dlatego łatwiej nim sterować, nie zaczepiając o kanty i nie tracąc sterowności na dywanach o długim włosiu. Odkurzacz jest wyposażony w unikalny centralny system sterowania; w omijaniu sof i bezkolizyjnym pokonywaniu ostrych zakrętów pomaga mu przegubowe podwozie i centralnie umiejscowiony punkt obrotowy. Dodatkowo technologia Dyson Radial Root Cyclone wyłapuje więcej mikroskopijnych cząsteczek niż jakikolwiek inny odkurzacz cyklonowy.

Technologia silnika Root Cyclone
Inne odkurzacze są zależne od worków lub filtrów, przez co ich siła ssania maleje. Dyson od momentu wynalezienia technologii cyklonu, czyli od ponad 20 lat, nieustannie ją doskonali. Tor, po którym wędruje powietrze w odkurzaczu został tak wyprofilowany, że sprawniej wyłapuje mikroskopijne cząsteczki brudu - nawet te o wielkości zaledwie 5 mikronów - 1/5000 główki od szpilki.

Więcej mocy
Ssawka Musclehead, w którą wyposażony jest DC37, dostosowuje się do wszystkich rodzajów podłóg. Odkurzacz automatycznie rozpoznaje rodzaj powierzchni i podnosi szczotkę, gdy tylko wyczuje włosie dywanu, a opuszcza ją, gdy napotka na twardą podłogę. Dzięki temu nie musimy się schylać, aby zmienić ssawkę czy przełączyć tryb odkurzacza.

Inżynieria akustyczna
Przepływ powietrza wewnątrz wbudowanych cyklonów wytwarza nadwyżkę hałasu – zespół specjalistów ds. rozwiązań akustycznych Dyson miał za zadanie zminimalizować dźwięk oraz wibracje wywoływane przez pędzące z dużą prędkością powietrze. Testy przeprowadzone w częściowo bezechowej komorze Dysona zaowocowały przeprojektowaniem obudowy silnika i systemu odpowietrzników, co pozwoliło wyciszyć odgłosy przepływającego powietrza.

DC37 jest dostępny w Polsce w sugerowanej cenie detalicznej 2199 - 2699 zł w zależności od modelu.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)