Pierwszy na świecie laptop z zakrzywionym ekranem

Pierwszy na świecie laptop z zakrzywionym ekranem
Źródło zdjęć: © Acer

08.09.2016 10:39, aktual.: 08.09.2016 15:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Acer Predator 21 X to pierwszy na świecie laptop wyposażony w zakrzywiony ekran. To, co znaliśmy do tej pory z telewizorów i nielicznych monitorów komputerów, teraz trafiło do przenośnych komputerów.

Predator 2. X posiada 21-calowy, zakrzywiony ekran IPS pracujący w rozdzielczości 2560 x 1080 pikseli. Szerokie kąty widzenia i zakrzywiony ekran są wspomagane przez technologię Tobii, śledzącą wzrok użytkownika. Sprzętowo-programowe rozwiązanie ma na celu zwiększenie uczucia przebywania w centrum gry. Celowanie, identyfikacja przeciwników czy nawet chowanie się za elementami terenu, może być teraz realizowane przez spojrzenie na odpowiedni element na ekranie.

Komputer został wyposażony w procesor Intel Core 7. generacji oraz dwie karty graficzne Nvidia G GTX 1080. Zakrzywiony ekran obsługuję technologię G-SYNC, zapewniając dodatkową płynność obrazu. Od strony dźwiękowej Predator 21 X może pochwalić się systemem głośników SoundPound 4.2+ (4 głośniki i 2 subwoofery), 3-kierunkową emisją dźwięku oraz obsługą standardu Dolby.

W celu zapewnienia optymalnych temperatur, notebook wyposażono w system chłodzenia składający się z pięciu wentylatorów, z których trzy to smukłe konstrukcje AeroBlade - ich łopatki wykonano z metalu.

Predator 2. X posiada pełnowymiarową, mechaniczną klawiaturę z przyciskami Cherry MX. Kolor podświetlenia można zmieniać indywidualnie dla każdego klawisza, wybierając spośród ponad 16 milionów palety RGB. Część numeryczną można obrócić, przekształcając ją w duży i dokładny gładzik typu Precision Touchpad.

Cena Predatora 2. X z zakrzywionym ekranem nie została jeszcze podana.

słk

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)