Pierwszy mundial w trzech wymiarach: 3D od Sony

Pierwszy mundial w trzech wymiarach: 3D od Sony

Pierwszy mundial w trzech wymiarach: 3D od Sony
Źródło zdjęć: © IDG
04.12.2009 11:12, aktualizacja: 04.12.2009 12:17

Sony Corporation i FIFA (Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej – Fédération Internationale de Football Association) poinformowały o podpisaniu umowy dotyczącej wybranych praw medialnych do Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej (FIFA World Cup) 2010 w formacie 3D. Umowa przewiduje realizację przez FIFA pierwszych w historii Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w formacie 3D.

*Sony Corporation i FIFA (Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej - Fédération Internationale de Football Association) poinformowały o podpisaniu umowy dotyczącej wybranych praw medialnych do Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej (FIFA World Cup)
2010 w formacie 3D. Umowa przewiduje realizację przez FIFA pierwszych w historii Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w formacie 3D. *

Zgodnie z nią, do 2. meczów rozgrywanych w ramach Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2010 zostanie zrealizowanych z użyciem profesjonalnych kamer 3D Sony, które zapewnią widzom na całej kuli ziemskiej niezwykle żywe widowisko oraz niespotykaną dynamikę akcji.

„Imprezy sportowe o światowej randze, takie jak Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej są bardzo ważnym motorem nowych technologii, zwłaszcza w dziedzinie telewizji”, wyjaśnia Tom Morrod, starszy analityk w dziale technologii telewizyjnej ośrodka analiz Screen Digest. „Informacja o tym, że mundial pierwszy raz zostanie sfilmowany w formacie 3D, z pewnością zwiększy popyt gospodarstw domowych na telewizory 3D. W efekcie urządzenia nowej generacji zaczną pojawiać się w domach prędzej, niż gdyby tej informacji nie było. Biorąc pod uwagę dzisiejszą wiadomość oraz coraz większy optymizm, z jakim branża patrzy na segment 3D, ośrodek Screen Digest podniósł do 13,6 miliona prognozę liczby telewizorów 3. w Europie do roku 2013.”

Obraz
© BRAVIA 40ZX1 (fot. Sony)

Widzowie będą mogli zapoznać się z formatem 3. w następujących miejscach:

W czasie trwania Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2010. FIFA zorganizuje w 7 miastach (Berlinie, Londynie, Mexico City, Paryżu, Rio De Janeiro, Rzymie i Sydney) publiczne pokazy „International FIFA Fan Fest”. Ich elementem będą stanowiska wystawowe Sony, na których odwiedzający będą mogli obejrzeć zwiastuny promujące mundial w formacie 3D.

W oczekiwaniu na oficjalny film 3D z mundialu, widzowie będą mogli obejrzeć promujące go zwiastuny w sklepach z produktami Sony (w tym sklepach Sony) na całym świecie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)