Pierwszy komputer stacjonarny Asus z NFC i UPS

Strona głównaPierwszy komputer stacjonarny Asus z NFC i UPS
19.09.2013 12:37
Pierwszy komputer stacjonarny Asus z NFC i UPS
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Asus zapowiedział wprowadzenie na rynek stacjonarnego komputera M70 z najnowszym procesorem Intel Core 4-tej generacji, który zostanie wyposażony w technologię Near Field Communication (NFC). Z jej pomocą użytkownicy bezprzewodowo połączą desktop z urządzeniami z systemem Android, zalogują się do niego i skorzystają z aplikacji, jak również bez użycia kabli utworzą kopię zapasową zapisanych np. na smartfonie zdjęć.

W komputerze stacjonarnym znajdzie się najnowszy, dwurdzeniowy procesor Intela (Core i3 / i5 / i7. 4-tej generacji, który charakteryzuje się wysoką wydajnością energetyczną i produktywnością. W najwyższej konfiguracji dostępne będą modle z kartą graficzną Nvidia GeForce GTX650. Obecne będą znane z innych modeli Asusa technologie SonicMaster oraz profesjonalne narzędzie do obróbki dźwięku MaxxAudio. Dodatkowo z interfejsem AudioWizard każdy dostosuje dźwięk do swoich potrzeb za pomocą pięciu trybów: muzyka, filmy, gra, nagrywanie głosu oraz przemówienie.

W M7. zaimplementowano technologię NFC, która pozwala na bezprzewodowe łączenie się komputera z urządzeniami mobilnymi opartymi o systemem Android. Użytkownik może zalogować się do systemu Windows, udostępniać pliki i uruchamiać aplikacje w desktopie za pomocą swojego tabletu czy smartfona. Orpgoramowanie NFC Express automatycznie tworzy kopie zapasowe zdjęć i filmów zapisanych na urządzeniach mobilnych. Przy czym wykrywa jedynie te pliki, które zostały dodane od ostatniej synchronizacji. Aplikacja Quick Launch zapisuje skróty do ulubionych aplikacji, które następnie można uruchomić za pomocą jednego dotknięcia.

Wbudowany w M7. moduł UPS uruchamia się automatycznie, w przypadku awarii prądu, gdy tylko komputer zostanie pozbawiony zasilania. Dostarcza energię elektryczną do momentu, aż zapisane zostaną wszystkie dane i programy na dysku twardym, a desktop przejdzie w stan hibernacji.

Ciekawym dodatkiem jest również tacka Wireless Charger, z którą użytkownicy bezprzewodowo naładują smartfon lub tablet (kompatybilne z technologią Qi) nawet, gdy komputer będzie wyłączony. Z kolei Ai Charger pozwala na szybkie ładowanie przewodowe poprzez port USB 3.0 - również przy wyłączonym komputerze.

Ceny nie podano.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)