Pierwszy gameplay z "Warsaw". Tak wygląda gra o Powstaniu Warszawskim

Pierwszy gameplay z "Warsaw". Tak wygląda gra o Powstaniu Warszawskim

Pierwszy gameplay z "Warsaw". Tak wygląda gra o Powstaniu Warszawskim
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Pixelated Milk
Piotr Urbaniak
01.04.2019 15:21, aktualizacja: 01.04.2019 16:38

Studio Pixelated Milk nie próżnuje. Zapowiadana od lutego gra "Warsaw", RPG w klimatach Powstania Warszawskiego, doczekała się pierwszego gameplay'u.

"Warsaw" to tytuł, który już od paru tygodni przewija się w mediach. – "Warsaw" będzie turową grą 2D, biorącą powstanie warszawskie w komiksowe ramy, ale nie ujmujące powagi wydarzeniu. Co będziemy robili? Autorzy wyróżniają trzy główne aktywności: zarządzanie składem w kryjówce, przemieszczanie się po mieście oraz walkę – pisał swego czasu Barnaba Siegiel.

Patrząc z technicznego punktu widzenia, nic się w kwestii głównego zamysłu twórców nie zmienia. Tym niemniej gameplay – opublikowany na imprezie Pax East 2019, nawiasem mówiąc – po raz pierwszy pozwala rzeczywiście poczuć klimat produkcji.

Twórcy od samego początku zapowiadali, że "Warsaw" garściami czerpać będzie z "Darkest Dungeon", czyli innego turowego RPG, w klimatach mrocznego fantasy. Zestawienie rysunkowej, dwuwymiarowej oprawy graficznej z motywami wojennymi przypomina jednak o innej produkcji, a mianowicie francuskiej przygodówce "Valiant Hearts".

Oczywiście trudno porównywać przygodówkę z turowym RPG, aczkolwiek, przynajmniej na pierwszy rzut oka, zbliżone okazują się wrażenia estetyczne. To istotna wskazówka dla tych, którzy obawiali się, że komiksowa stylistyka "Warsaw" może być potwarzą dla powstańców. Z "Vailant Hearts" nikt się nie śmiał. Wprost przeciwnie – tytuł ten zasłynął jako głęboki i doniosły, a wręcz patetyczny. Stosownie do podejmowanej tematyki.

"Warsaw" – Data premiery

Czy "Warsaw" okaże się dziełem równie udanym? O tym przekonamy się w drugiej połowie 2019 r. Wtedy ma odbyć się sprzedażowa premiera gry. Od razu na trzech platformach: PC, PlayStation 4 oraz Nintendo Switch.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)