Pierwsze wydanie RC KDE 4 jest dostępne

Pierwsze wydanie RC KDE 4 jest dostępne

22.11.2007 18:00, aktual.: 23.11.2007 10:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wielu entuzjastów systemów Linux na pewno ucieszy fakt, iż pojawiło się pierwsze wydanie release candidate środowiska graficznego KDE 4. Od premiery dzieli nas ponad miesiąc, lecz już teraz oprogramowanie prezentuje się bardzo dobrze.

KDE 4, najbardziej oczekiwane środowisko graficzne tego roku stawia już swoje ostatnie kroki na drodze ku premierze. Różnice między poprzednimi wydaniami Beta i Alpha, a RC są znaczące. Większość głównych komponentów oprogramowania jest już w końcowym stadium rozwoju, a część jest już gotowa do wprowadzenia do wersji finalnej. KDE 4 RC niestety nie posiada jeszcze dopracowanych wszystkich aspektów nowej powłoki graficznej o nazwie Plasma. Od samego początku projekt Plasma był nieco w tyle względem KDE. Twórcy zapewniają jednak, że w pełni stabilny kod Plasmy pojawi się już za kilka dni.

Ponadto rozpoczęto już prace nad organizacją dziesiątek wydarzeń związanych z premierą KDE z głównym festiwalem mającym miejsce w Mountain View ( California ). Premiera jest oficjalnie zaplanowana na 20 grudnia tego roku.

Więcej informacji można odnaleźć na stronie projektu KDE - http://kde.org/announcements/announce-4.0-rc1.php.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)