Pierwsze próbki Izajasza

Pierwsze próbki Izajasza

Pierwsze próbki Izajasza
Źródło zdjęć: © VIA
26.03.2008 12:30, aktualizacja: 26.03.2008 12:50

VIA rozpoczęło dostawy procesora Isaiah do swoich partnerów. Pierwsza wersja nowego CPU jest kompatybilna z procesorem C7, który jest stosowany m.in. w CloudBooku firmy Everex, Model 02 OQO czy energooszczędnych maszynach HP.

Isaiah, jak zapewnia Glenn Henry, szef Centaur Technology, które zaprojektowało nowy procesor, jest czterokrotnie bardziej wydajny od C7, a jego zapotrzebowanie na moc nie przekracza 3,5 wata.

Isaiah to odpowiedź na intelowskiego Atoma. Procesor ten potrzebuje do pracy od 0,6 do 2,5 wata jednak, przynajmniej teoretycznie, powinien być mniej wydajny od Isaiaha. O tym, czy jest to prawda, przekonamy się jednak po ukazaniu się niezależnych testów.

VIA od lat jest liderem rynku energooszczędnych procesorów, stosowanych w urządzeniach przenośnych. Teraz firma musi konkurować z Intelem i jego Atomem. Oczywiście na korzyść VIA przemawia jej doświadczenie i posiadane technologie. Firma nie może jednak spocząć na laurach, gdyż Intel jest potęgą, z którą każdy musi się liczyć.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)