Pierwsze aresztowania przestępców z MySpace'a

Pierwsze aresztowania przestępców z MySpace'a

Pierwsze aresztowania przestępców z MySpace'a
18.06.2007 09:00, aktualizacja: 18.06.2007 09:20

Są już pierwsze efekty akcji policji, która zwrociła się do właścicieli MySpace o dostarczenie listy znanych przestępców seksualnych, którzy korzystają z serwisu. Policja w Teksasie aresztowało siedem osób. Wszystkie one korzystały ze wspomnianego serwisu społecznościowego i zostały aresztowane za złamanie przepisów.

Sześciu zatrzymanych, w związku z wcześniej popełnionymi przestępstwami, miało zakaz korzystania z Internetu. Jeden został zatrzymany gdyż wbrew prawu nie poinformował lokalnych władz, że był skazany za przestepstwa na tle seksualnym. Ofiarami sprawców były dziewczynki, z których najmłodsza miała 4 lata. Wiek samych przestępców wahał się od 13 do 21 lat.

MySpace współpracuje z policją od maja. Wcześniej serwis, zasłaniając się prawem, nie chciał dostarczać danych dotyczących jego użytkowników.

"Teksas nie będzie tolerował przestępców, którzy polują na nasze dzieci. Aresztowani byli już wcześniej skazywani, a teraz założyli sobie profile w serwisie, który jest popularny wśród dzieci i młodzieży" - oświadczył prokurator generalny stanu Teksas, Greg Abbott. Policja zażądała od MySpace'a danych po tym, gdy kilkoro nastolatków padło ofiarami pedofili, których poznali za pośrednictwem serwisu.

W USA istnieje ogólnokrajowa baza danych skazanych za przestępstwa seksualne, a większość stanów wymaga, by osoba taka informowała lokalne władze o tym, że zamieszkała na podległym im terenie.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)