Pierwsza prezentacja smartfona z Androidem

Pierwsza prezentacja smartfona z Androidem
Źródło zdjęć: © Google

17.09.2008 17:00, aktual.: 18.09.2008 09:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na zorganizowanej w Londynie konferencji Google Developers Day zwiedzający mogli zobaczyć film prezentujący smartfona z działającym systemem operacyjnym Android. Była to pierwsza taka prezentacja zorganizowana w Europie.

Telefon, którym posłużono się podczas prezentacji, był bardzo podobny do HTC Dream, jednak jego marka nie była widoczna dla oglądających. Jak widać na filmie, sam system operacyjny jest bardzo szybki, jednak brak w nim fajerwerków graficznych znanych chociażby z iPhone'a.

Prezentacja Androida

Ciekawą rzeczą, odróżniającą go od innych, dostępnych już telefonów, jest implementacja środowiska, pozwalającego na pisanie własnych programów, które następnie będzie można uruchomić na swoim telefonie. Google ma nadzieję, że społeczność skupiona wokół Androida pozwoli na bardzo szybki rozwój samego systemu poprzez udostępnianie nowych aplikacji. Warto zauważyć, że samo środowisko już od początku będzie w stanie obsłużyć obecny w telefonie akcelerometr.

Sam Android ma działać jako platforma służąca do programowania. Ma on m.in. emulować procesor ARM 11, co ma ułatwić pisanie aplikacji. Warto wspomnieć, że wraz z premierą pierwszego telefonu posiadającego Androida na pokładzie, ma ruszyć Android Market, czyli sklep oferujący setki programów przeznaczonych dla takich właśnie telefonów, który będzie posiadać wiele różnych form płatności za dostarczane treści.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także