Pierwsza nawigacja, która łączy amerykański GPS i rosyjski GLONASS

Pierwsza nawigacja, która łączy amerykański GPS i rosyjski GLONASS

Pierwsza nawigacja, która łączy amerykański GPS i rosyjski GLONASS
24.05.2011 14:30, aktualizacja: 24.05.2011 14:47

Qualcomm wprowadza na rynek nowy produkt, który obsługuje rosyjski system satelitarny GLONASS oraz posiada unikalną możliwość jednoczesnego korzystania z sieci GPS i GLONASS, co przełoży się na wyniki lokalizacji.

Dodatkowe sygnały odbierane z rozszerzonej sieci satelitów zapewniają bardziej precyzyjne informacje o lokalizacji, co będzie mogło być wykorzystywane w wielu aplikacjach i usługach. Pierwszy telefon obsługujący system GLONASS to urządzenie MTS 945 firmy ZTE z chipsetem Qualcomm Snapdragon MSM7x30. Obsługa obydwu sieci satelitarnych jest dostępna dzięki zastosowaniu chipsetu i odpowiedniego oprogramowania. Rozwiązanie to będzie dostępne również w kolejnych wybranych modelach wyposażonych w rozwiązania Snapdragon i funkcje GPS obsługiwane przez technologie Qualcomm.

Obraz
© (fot. ZTE)

„Obsługa obydwu systemów pozycjonowania pozwala użytkownikom najnowszych telefonów na odbieranie sygnałów nawet z 5. różnych satelitów i wykorzystywanie tych danych do obliczania położenia w aplikacjach nawigacyjnych i podobnych. Takie rozwiązanie zapewnia bardziej dokładne określanie położenia w dowolnym miejscu na świecie, zwłaszcza w trudnych warunkach miejskich, w ciasnych ulicach, w pobliżu wysokich budynków - wszędzie tam gdzie dokładność bywa problematyczna” - mówi Raj Talluri, wiceprezes ds. zarządzania produktami w Qualcomm.

„System satelitarny GLONASS zapewnia dużą dokładność i częstą aktualizację podczas ustalania lokalizacji”, mówi Sergey Boyev, wiceprezes Sistema.

„Zgodnie z naszymi szacunkami rynek urządzeń z systemem GLONASS będzie bardzo dynamicznie rósł”, mówi wiceprezes MTS i dyrektor sprzedaży Mikhail Gerchuk. „Obsługa rosyjskiego systemu nawigacji satelitarnej gwarantuje użytkownikom większą dokładność i niezawodność.”

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (58)