Pierwsza firma uruchomiła masową produkcję paneli 3DTV

Pierwsza firma uruchomiła masową produkcję paneli 3DTV

27.01.2010 14:30, aktual.: 27.01.2010 14:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Koncern Samsung rozpoczął produkcję paneli dla telewizorów LCD i LCD z podświetleniem LED, które umożliwią - we współpracy ze specjalnymi okularami - oglądanie transmisji 3D.

Jak podaje serwis CDRinfo.com, ruszyła produkcja paneli telewizyjnych dla odbiorników 40-, 46. i 55-calowych Samsunga. Panele będą obsługiwać technologię odświeżania 240 Hz.
Częstotliwość ta jest stosowana w wypadku wyświetlania obrazu 2. - dla filmu trójwymiarowego, wyświetlanego w technice stereoskopowej, odświeżanie obu fragmentów przekazu (odbieranych oddzielnie przez lewe i prawe oko widza) wynosić będzie 120 Hz.

Obraz
© (fot. IDG)

Z telewizorami Samsunga będą współpracować tzw. okulary z aktywną migawką (system 3. Active Glasses), zawierające ciekłe kryształy i filtr polaryzacyjny. Zasada ich działania polega na tym, że szkła są naprzemiennie zaciemniane - w jednym momencie zasłaniane jest lewe lub prawe oko widza.
Okulary zsynchronizowane są z częstotliwością odświeżania ekranu. Określenie "3. Active Glasses" zostało uznane za oficjalny termin odnoszący się do systemu generowania obrazu 3D przez działającą w ramach organizacji Consumer Electronics Association grupę roboczą, zajmującą się standaryzacją okularów.
Prototypowy telewizor LCD 3. z technologią 240 Hz został zademonstrowany przez Samsunga w październiku 2009 r.
Zgodnie z danymi zebranymi przez analityków spółki DisplaySearch, wartość rynku wyświetlaczy 3D do 2018 r. wzrośnie do 22 miliardów dolarów (w 2008 r. było to 902 mln). Producenci telewizorów czy systemów kina domowego wiążą z trzecim wymiarem ogromne nadzieje - dobitnie dowiodły tego zakończone niedawno targi Consumer Electronics Show 2010.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także