PhotoFinder - gdzie ja zrobiłem to zdjęcie??

PhotoFinder - gdzie ja zrobiłem to zdjęcie??

PhotoFinder - gdzie ja zrobiłem to zdjęcie??
Źródło zdjęć: © ATP PhitoFinder
22.01.2008 11:02, aktualizacja: 22.01.2008 11:27

Jeśli zapomniałeś gdzie zrobiłeś zdjęcie, albo chcesz mieć dokładną mapę wszystkich swoich wakacyjnych ujęć, to warto przyjrzeć się urządzeniu firmy ATP – Photo Finder. Ten miniaturowy odbiornik sygnału GPS dopisze odpowiednie dane do Twoich zdjęć.

ATP Photo Finder oblicza i zapisuje w swojej pamięci dokładną pozycję, bazując na sygnale GPS. Rejestruje także dokładny czas swojej pracy, tak aby móc następnie zsynchronizować dane z datą i godziną wykonania zdjęcia. Koniecznym jest oczywiście, aby zarówno Photo Finder, jak i aparat miały ustawioną dokładnie tę samą datę i godzinę.
Po skończonej sesji, podróży, czy też wakacjach wystarczy przełożyć kartę pamięci do tego urządzenia, a nastąpi automatyczna synchronizacja i dodanie do naszych zdjęć danych, o geograficznej pozycji ich wykonania.

Tak przygotowane zdjęcia mogą być wykorzystywane z każdym oprogramowaniem obsługującym dane GPS, a także z tak popularnymi stronami jak Gogle Maps, Flickr czy Panoramio. Przykładowo, używając Picasa2. Gogle Earth, albo Gogle Maps, nasze zdjęcia zostaną przedstawione jako dokładna mapa podróży, co znacznie może uatrakcyjnić prezentacje dla znajomych i rodziny. Co ciekawe, nasze własne zdjęcia mogą być użyte także z niektórymi systemami nawigacyjnymi.

Cena urządzenia w Europie to około 89 Euro.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)