Philips przestaje produkować monitory komputerowe

Philips przestaje produkować monitory komputerowe

Philips przestaje produkować monitory komputerowe
Źródło zdjęć: © IDG
14.04.2009 15:37

Philips sprzedał swój dział monitorów komputerowych i wyświetlaczy firmie TPV. Należący do firmy Philips dział Multi Media Displays stał się spółką córką tajwańskiego producenta telewizorów i monitorów - TPV.

Od 2. marca 2009 r. firma TPV przejęła kontrolę nad działem monitorów i wyświetlaczy do prezentacji informacyjno-reklamowych. Firma Philips podpisze także z TPV stosowne umowy licencyjne. Jednocześnie w okresie przejściowym spółkę MMD/TPV będą obowiązywały kontrakty zawarte przez firmę Philips. Przez 6 miesięcy po transakcji, firma Philips będzie udzielała wsparcia spółce MMD/TPV, aby cała operacja przejęcia działu zakończyła się sukcesem.

Obraz
© (fot. IDG)

Obecnie trwają zaawansowane prace, aby oddzielić dział monitorów i wyświetlaczy od pozostałych struktur Philips. TPV utworzy dwa nowe oddziały firmy MMD - w czeskiej Pradze oraz w Amsterdamie. Nadal będą działać dwa magazyny w Holandii (w Tiel) i na Węgrzech (w Szekes), które wchodziły w skład dotychczasowej struktury MMD przed jej przejęciem.

Poprzez przejecie działu MMD firma TPV zamierza umocnić swoją pozycję na rynku monitorów komputerowych i wyświetlaczy informacyjno-reklamowych. Philips zamierza natomiast skoncentrować swoje działania na najważniejszych dla siebie obszarach produktowych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)