Philips pracuje nad inteligentną tabletką

Philips pracuje nad inteligentną tabletką

Philips pracuje nad inteligentną tabletką
05.02.2009 12:00, aktualizacja: 05.02.2009 14:26

Philips prowadzi badania nad inteligentną tabletką, w której zamknięty byłby miniaturowy komputer. Po połknięciu odpowiadałby za optymalną dystrybucję odpowiednich lekarstw w ciele pacjenta. Pracę tabletki miałby nadzorować lekarz w oparciu o łączność bezprzewodową.

Obraz
© Pigułka Philipsa (fot. IDG)

Inteligentna tabletka ( iPill, intelligent pill ) została stworzona w celu uzyskania większej kontroli nad dystrybucją lekarstw w ciele pacjenta. Ich uwolnienie nadzorować ma lekarz za pomocą komunikacji bezprzewodowej. W przypadku negatywnej reakcji organizmu pacjenta na podawany lek, możliwe byłoby natychmiastowe wstrzymanie jego aplikowania.

iPill jest wielkości większej tabletki z witaminami i została zaprojektowana w taki sposób, aby zostać wydaloną z ciała pacjenta w ciągu 2. godzin od chwili jej podania. Zawiera w sobie specjalną pompkę, dzięki której możliwe jest uwolnienie pełnej porcji leku lub jego dawkowanie w mniejszych porcjach. Znajdująca się wewnątrz bateria pozwala na zasilanie takiego mechanizmu przez 48 godzin.
Inteligentna tabletka jest intensywnie testowana na zwierzętach, jednak przeprowadzono już także pierwsze testy na wolontariuszach.

iPill może zawierać dodatkowe czujniki, które wykryją np. nadkwaśność soków żołądkowych. W takim przypadku uwolnione mogą zostać odpowiednie środki, które przywrócą kwasom żołądkowym neutralny poziom PH.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)